Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jaka jest przyszłość Starego Miasta? Poznaj wyniki debaty na ten temat

Facebook Twitter

Specjalne seminarium związane z przyszłością Starego Rynku zwołane zostało w środę (13.11.) w Częstochowie. Miało odpowiedzieć na pytanie: jak zagospodarować i ożywić obszar w rejonie Starego Rynku i kościoła św. Zygmunta.

Na zwołanym architektonicznym seminarium spotkali się fachowcy i przedstawiciele władz. „Stare Miasto w Częstochowie” – pod takim szyldem debatowano w środę (13.11) na temat planów zagospodarowania i przekształcenia Starego Rynku. W decyzjach, jakie będą zapadać w magistracie pomóc mogą projekty sporządzone przez studentów architektury z Politechniki Śląskiej w Gliwicach:

– mówi Aleksandra Stanek, współautorka jednego z projektów dla Starego Rynku. Kolejne spotkanie w Ośrodku Promocji Kultury zorganizowane zostało przy udziale Miejskiej Pracowni Urbanistyczno–Planistycznej wspólnie z Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej. Podczas spotkania w Ośrodku Promocji Kultury można było poznać kilka nowoczesnych projektów, ale oprócz pomysłów konkretnych decyzji wciąż nie ma…

– mówili przedstawiciele Miejskiej Pracowni Urbanistyczno–Planistycznej oraz Aleksandra Stanek, współautorka jednego z projektów. Przyszły wizerunek Starego Rynku zależy od decyzji władz miasta ale głównie od funduszy które trzeba zdobyć na przebudowę zabytkowej części Częstochowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023