Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jak zbudować masę? [MATERIAŁ PARTNERA]

Facebook Twitter

Coraz więcej osób zwraca uwagę na zdrowy tryb życia połączony z treningiem zapewniającym wysoką formę i wygląd, na który duży wpływ mają odpowiednio uformowane mięśnie. Aby zyskać taką sylwetkę potrzebne są przede wszystkim odpowiednia dieta i ćwiczenia. Chcąc rozbudować swoje mięśnie trzeba zacząć od treningu, który pozwoli nam zdobyć odpowiednią masę.

Jeśli dopiero rozpoczynamy swój rozwój w tym kierunku potrzebne nam są rzetelne i kompleksowe informacje na temat diety i ćwiczeń, plany treningowe oraz konkretne produkty, które będą wspomagały rozbudowę masy. Rzetelne informacje na ten temat możemy znaleźć na dwa sposoby. Jeden to wynajęcia trenera, który ma swoje doświadczenia i wypróbowane pomysły, drugi, który nie będzie tak kosztowny to portal, na którym grupa specjalistów mających różne doświadczenia podzieli się nimi z nami.

Dieta, treningi, suplementy

Bardzo rzetelnym, kompleksowym przewodnikiem, który pomoże nam w osiągnięciu celu jest portal Budujmase.pl. Znajdziemy na nim mnóstwo artykułów na temat diety, treningów, suplmenentacji, a w razie potrzeby dietetyk i trener ułożą dla nas indywidualny program dietetyczny i treningowy. Znadziemy tu również najskuteczniejsze suplementy i odżywki, które pomogą nam w szybki i efektywny sposób pracować nad naszą sylwetką zdobywając masę, redukując ją lub szukając wzmocnienia. Każdy produkt ma inne zastosowanie i kompleksowa wiedza na temat tego, w czym pomogą nam odżywki białkowe, reduktory tłuszczu, odżywki na masę, kreatyny, aminokwasy BCAA pozwoli nam szybciej dotrzeć do celu, jaki przed sobą postawiliśmy. W zależności od tego możemy uzyskać fachową pomoc na temat budowania lub redukcji masy albo poprawy swoich wyników sportowych. Przy układaniu takiego planu uwzględniony zostanie staż, cel i dostępność sprzętu od strony treningowej, a od strony dietetycznej ewentualne alergie pokarmowe, preferowana ilość dziennych posiłków, rodzaj diety oraz masa ciała, którą chcemy osiagnąć. Ogromne znaczenie ma również możliwość stałego kontaktu z trenerem i dietetykiem.

Plan dietetyczny

Decydując się na zmiany w swoim życiu musimy być świadomi potrzeby poświęceń, plan dietetyczny musi być jednak w pewnym stopniu zgodny z naszymi preferencjami, ponieważ zbyt wiele poświęceń, zwłaszcza na początku, może szybko osłabić naszą motywację, dlatego bardzo ważne jest, aby ustalając swój plan dietetyczny nie odchodzić zbyt mocno od swoich przyzwyczajeń. Plan powinien zakładać od 4 do 6 posiłków, rodzaj diety: tradycyjna, wegetariańska, bezglutenowa, pozbawiona laktozy lub skupiająca się na nabywaniu odporności. Kluczowy jest również cel, który zakładamy przyjmując dietę. Może to być nabycie masy, jej redukcja, utrzymanie stałej wagi lub uwydatnienie rzeźby. Dopiero wskazanie tych wszystkich parametrów pozwala na dobranie idealnej indywidualnej diety, która pozwoli nam uzyskać nasz cel bez względu na to, czym on jest. Długo nie mogliśmy korzystać siłowni, teraz, kiedy nareszcie możemy to zrobić, czas ruszyć do niej z odpowiednią dietą.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022