Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jak wykorzystać prawdziwą zimę? Polecamy wybrać się na biegówki do Żarek!

Facebook Twitter

Takiej zimy nie mieliśmy od dawna... W związku z pandemią nieczynne są jednak stoki narciarskie, ale może narty zjazdowe, warto zamienić na narty biegowe? Do tego zachęca gmina Żarki. To właśnie na terenie tej gminy kilka lat temu, grono pasjonatów biegówek postanowiło przygotować trasy narciarskie.

fot. JerzyGorecki/pixabay.com

W rejonie Żarek i Leśniowa chętni do spróbowania swoich sił, znajdą kilka wypożyczalni sprzętu narciarskiego:

Jest biało, pięknie. Patrzę przez okno w tej chwili, leci śnieg i to takimi grubymi płatami, jest bajkowo, także zapraszamy na Jurę. Już w ten weekend najbliższy, właściwie już teraz zauważam, że warunki są rewelacyjne, jeżeli chodzi o narciarstwo biegowe. Też bym powiedziała, że to pierwszy taki okres od może dwóch lat, bo ja nie pamiętam – dwie ostatnie zimy były takie skromne, jeżeli chodzi o ten biały puch. W tej chwili jest naprawdę rewelacyjnie, mamy piękną zimę

– relacjonuje Anna Banaszczyk z Leśniowa, właścicielka wypożyczalni nart biegowych. To zaproszenie dla doświadczonych narciarzy, ale też osób, które nigdy wcześniej nie miały „biegówek” na nogach..

Nie trzeba jechać w góry, żeby tutaj takie mniejsze górki, pagórki ośnieżone przepięknie zobaczyć, także zapraszamy na Jurę, zapraszamy do Żarek. Jest to naprawdę piękne miejsce i warunki są w tej chwili idealne.

Co się nie pogubimy na tych ścieżkach…

Ślady już widziałam, ale wydaje mi się, że nie wiem, czy jeszcze na tyle one są dobre, na tyle takie widoczne i głębokie, że ten śnieg, który teraz pada, czy ich delikatnie nie przysypie, ale dla chcącego nic trudnego – przedrzeć ścieżkę też zapraszamy. 

– zaprasza Anna Banaszczyk. My też polecamy, zwłaszcza, że uprawiając narciarstwo biegowe spalimy dwa razy więcej kalorii niż podczas szybkiego marszu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj