Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jak wygląda kwarantanna? Posłuchajcie relacji objętej nią kobiety

Facebook Twitter

Telefon z Sanepidu – proszę zostać w domu, przez dwa tygodnie przechodzicie kwarantannę. W Radiu JURA osoba, w której rodzinie zalecono kwarantannę.

fot. Tumisu / pxiabay.com

Sanepid zalecił obserwację wszystkich członków rodziny. – Przede wszystkim nie możemy wychodzić z domu, to nakaz, który pod groźbą kary otrzymaliśmy z sanepid-u – mówi nasza rozmówczyni.

Oczywiście, obserwować cały czas, jak tylko się pojawią jakieś niepokojące objawy to kontaktować się z Sanepidem.
Radio JURA: Macie nie wychodzić, zero kontaktów ze światem zewnętrznym?
Tak, tak. Nawet do ogródka swojego nie możemy wyjść.
Radio JURA: Kwestia, chociażby zaopatrzenia w żywność, jak to jest rozwiązane?
My na szczęście mamy tutaj w okolicy sąsiadów, mamy też dużo znajomych, przyjaciół, którzy zaoferowali pomoc. Tak że z tym sobie poradzimy bez problemu. Wiem też od znajomej, która jest w podobnej sytuacji, że dzielnicowy sprawdza domy, które są objęte kwarantanną. Czy wszyscy mieszkańcy są w środku, pyta też, czy nie potrzebują zakupów czy czegoś.
Radio JURA: Czyli policja chodzi i kontroluje, weryfikuje liczbę ludzi w domu.
Tak. Oni telefonicznie spod domu i trzeba pokazać się w oknie.To niecodzienna sytuacja, dopiero się do tego stanu przyzwyczajamy

To niecodzienna sytuacja, dopiero się do tego stanu przyzwyczajamy – mówi kobieta.

No chyba w innych sytuacjach to jakiś wakacyjny wyjazd, to jednak jest zupełnie coś innego. Na razie trudno mi powiedzieć jak sobie wyobrażam, bo jeszcze kilka dni temu nie sądziłam, że ten wirus do nas dotrze i że będzie nas bezpośrednio dotyczyło. Jest to trudne do ogarnięcia.
Radio JURA: Jak też samopoczucie psychiczne? Jakby nie było, jesteście w swoim, własnym domu, ale macie świadomość, że będziecie tam dosyć długo.
Póki co dobrze, możemy za tydzień porozmawiać, w jakiej jesteśmy kondycji. Będziemy robili wszystko, żeby jak najlepiej ten czas wykorzystać, z nadzieją, że się żadne objawy choroby nie pojawią.

Do tej pory (12.03.) nie wykryto w Częstochowie przypadku zarażenia koronawirusem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj