Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jak skutecznie zbić gorączkę? [materiał sponsorowany]

Facebook Twitter

Jesteś spocony i czujesz się niekomfortowo, więc sensowne jest szukanie w Internecie wskazówek, jak zbić gorączkę.

mat. nadesłany

Należy podkreślić, że gorączka jest objawem tego, że coś dzieje się z Twoim ciałem. Niezależnie od tego, czy zmagasz się z grypą, przeziębieniem, zapaleniem płuc czy stanem zapalnym, czytaj dalej, aby poznać domowe sposoby na gorączkę, które pomogą Ci poczuć się lepiej.

Nawadniaj, nawadniaj, nawadniaj

Kiedy jest Ci gorąco, Twoje ciało poci się, aby Cię schłodzić. Jeśli jednak stracisz zbyt dużo wody – jak to się dzieje w przypadku wysokiej gorączki – Twoje ciało wyłącza kanały potowe, aby zapobiec dalszej utracie wody, co utrudnia Ci walkę z gorączkąOprócz zwykłej wody, eksperci zalecają następujące napoje: Rozcieńczony sok: Prosty sok, niezależnie od tego, jak bardzo jest odżywczy, jest zbyt skoncentrowany, żeby pić go w jakiejkolwiek ilości, kiedy masz gorączkę, i może spowodować biegunkę. Zawsze rozcieńczaj 100-procentowy sok owocowy lub warzywny w proporcji 1 część soku do 1 części wody, aby ułatwić organizmowi jego przyswajanie esomed.pl

Jeżeli masz zbyt silne mdłości, żeby pić, możesz ssać lód. Dla urozmaicenia zamroź rozcieńczony sok owocowy w foremce do kostek lodu.

Schładzaj się mokrymi okładami

Mokre okłady pomagają obniżyć temperaturę ciała. Jak na ironię, gorące, wilgotne okłady również mogą spełnić tę rolę. Jeśli zaczniesz odczuwać dyskomfort związany z gorącem, zdejmij te kompresy i przyłóż chłodne do czoła, nadgarstków i łydek. Pozostałą część ciała trzymaj pod przykryciem. Jeśli gorączka wzrośnie powyżej 39.5°C, nie stosuj w ogóle gorących okładów. Zamiast tego stosuj chłodne okłady, aby zapobiec dalszemu wzrostowi gorączki. Zmieniaj je, gdy ogrzeją się do temperatury ciała, i kontynuuj aż do spadku gorączki.

Parowanie również ma wpływ na obniżenie temperatury ciała. Spróbuj polać skórę chłodną wodą z kranu, aby pomóc rozproszyć nadmiar ciepła. Mimo że możesz pocierać gąbką całe ciało, zwróć szczególną uwagę na miejsca, w których ciepło jest największe, takie jak pachy i pachwiny. Wyciśnij gąbkę i przetrzyj jeden fragment na raz, nie zakrywając reszty ciała.

Ubierz się odpowiednio

Zachowaj zdrowy rozsądek, jeśli chodzi o ubrania i koce. Jeśli jest Ci bardzo gorąco, zdejmij dodatkowe okrycia i ubrania, żeby ciepło ciała mogło się rozproszyć w powietrzu. Jeśli jednak jesteś przeziębiony, ubierz się tak, żeby było Ci wygodnie.

Nie spiesz się z jedzeniem

Większość ludzi nie chce jeść, kiedy ma gorączkę, więc najważniejsze są płyny. Kiedy zacznie Ci wracać apetyt, jedz to, co Ci smakuje. Tosty, jajecznica, rosół z kurczaka i budyń waniliowy – wszystkie te potrawy są łatwe do spożycia w ramach rekonwalescencji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 marca 2023