Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jak skutecznie zadbać o organizm w upalne dni? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Wysokie temperatury za oknem sprawiają, że coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Jest to bardzo wskazane dla naszego zdrowia, jednak podczas upałów trzeba wykazać się szczególną ostrożnością. Ponieważ bardzo łatwo można się odwodnić, ulec poparzeniom słonecznym lub nawet dostać udaru słonecznego. Dlatego warto wiedzieć, jak można skutecznie zadbać o organizm w upalne dni. Odpowiednie nawodnienie organizmu

Przebywając na dworze w trakcie upałów, należy bezwzględnie pamiętać o regularnym przyjmowaniu płynów. Przy czym najlepszym sposobem na nawodnienie organizmu jest picie wody oraz napojów bogatych w minerały i elektrolity https://www.drmax.pl  . Wynika to z faktu, że w wyjątkowo ciepłe dni organizm może szybciej się odwodnić i przegrzać. Wobec czego, jeśli leżymy już na plaży od kilku godzin i zaczynamy odczuwać takie dolegliwości jak zmęczenie, ból głowy, zawroty głowy, czy zaobserwujemy zmianę elastyczności skóry, to znak, że nasza równowaga wodno-elektrolitowa została zaburzona. Wówczas trzeba jak najszybciej sięgnąć po wartościowy napój bogaty w cenne składniki, który pozwoli w krótkim czasie zaspokoić pragnienie i będzie skutecznie przeciwdziałał odwodnieniu.

Kosmetyki ochronne

Silne promieniowanie słoneczne może szybko doprowadzić do uszkodzeń skóry i powstania bolesnych oparzeń. Przez co długotrwałe przebywanie na słońcu w godzinach okołopołudniowych może być bardzo ryzykowne dla naszego zdrowia. Szczególnie jeśli mamy odsłonięte ramiona oraz dekolt, czyli miejsca najbardziej wrażliwe. Dlatego w okresie letnim zawsze warto mieć przy sobie dobry krem do opalania z wysokim filtrem. Przy czym osoby podatne na oparzenia powinny smarować się takimi preparatami nawet kilka razy dziennie. Ważne, by wybierać sprawdzone kremy do opalania na https://www.drmax.pl , które szybko się wchłaniają i nie brudzą ubrań. Ponieważ taki krem sprawdzi się nie tylko na wakacjach, ale także w pracy oraz podczas codziennych spacerów, czy zakupów.

Kosmetyki nawilżające

Właściwe nawilżenie skóry jest wyjątkowo istotne w trakcie uporczywych upałów. Tym bardziej że długie przebywanie na słońcu może znacząco utrudniać utrzymanie skóry w dobrej kondycji. Dlatego w tym okresie warto pamiętać o systematycznym stosowaniu dobrej jakości kosmetyków. Idealne do tego celu będą się nadawały kremy nawilżające z takimi składnikami jak aloes, rumianek, retinol, kwas hialuronowy, a także kremy zawierające witaminą C i E oraz koenzym Q10. Przydatne mogą być również balsamy do ciała, mgiełki do twarzy, czy toniki kosmetyczne. Co ważne, odpowiednio nawilżona skóra będzie pięknie i zdrowo wyglądać niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na dworze.

Lekkostrawna dieta

Nasz organizm będzie zdecydowanie lepiej funkcjonował w trakcie upałów, jeśli przejdziemy na lekkostrawną dietę. Wobec czego w lecie warto postawić na warzywa, owoce i ryby oraz należy wybierać jak najmniej przetworzone produkty. W tym czasie trzeba również unikać tłustych i ciężkostrawnych potraw w tym w szczególności częstego spożywania smażonego mięsa, słodyczy i alkoholu. Można natomiast wzbogacić swoją dietę o produkty mleczne i jogurty, zdrowe kasze, pełnoziarnisty chleb, czy kolorowe sałatki. Świetnym sposobem na orzeźwienie będą również warzywno-owocowe koktajle oraz domowe chłodniki.

Podsumowując, w lecie warto zmienić swoje nawyki i odpowiednio zatroszczyć się o swój organizm. Ponieważ wysokie temperatury mogą mieć bardzo negatywny wpływ na nasze samopoczucie i zdolność do efektywnego funkcjonowania. Dlatego podczas upałów powinniśmy zrezygnować z niezdrowej diety oraz zadbać o właściwe nawodnienie organizmu, oraz przede wszystkim zapewnić naszej skórze należytą ochronę.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lutego 2023