Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jak skorzystać z programu Czyste Powietrze bez internetu? W czasie pandemii to kłopot. O pomoc poprosiła nas słuchaczka

Facebook Twitter

Jak skorzystać z programu Czyste Powietrze jeżeli nie mamy dostępu do sieci internetowej a urzędnik bezpośrednio jest niedostępny? Z takim pytaniem zwróciła się nasza słuchaczka, która zdecydowała się na wymianę instalacji grzewczej na bardziej ekologiczną.

Ma jednak trudności aby pobrać i złożyć odpowiedni wniosek.

Chciałam skorzystać z tego programu „Czyste Powietrze” i nijak nie mogę zdobyć wniosku. Niestety nie mam możliwości zrobienia tego przez internet, w Urzędzie Wojewódzkim na ul. Sobieskiego nie mają w ogóle druków, żeby sobie wziąć do domu. Wszyscy podchodzą do tego, że każdy korzysta z internetu i umie to obsługiwać, a niestety wiele osób takich trochę staszych nie umie tego robić i nie ma dostępu.

W czasach pandemii nie działają punkty składania wniosków aby z urzędnikiem spotkać się bezpośrednio. W czasach izolacji osoby starsze mogą mieć problem aby poprosić inne pomocne osoby:

Bardzo się cieszę, że Pani już jest po wymianie tego pieca, że Pani już korzysta z tego ekologicznego źródła ciepła. W tego typu sytuacjach bezpośrednio pomagamy wypełniać wnioski. Nasi konsultanci, nasi pracownicy w naszych punktach, których mamy my trzy w naszym województwie, siadamy do komputera i pomagamy Państwu. Robimy wszystko tak, żeby otrzymali Państwo tą dotację. Mamy nadzieję, że po świętach wszystko wróci do normy i będziemy się już  z Państwem kontaktować normalnie, że nasze punkty też zostaną otwarte. Bezpośrednio skontaktujemy się z Panią i pomożemy to Pani zrobić, żeby mogła Pani tę dotację z naszego programu uzyskać

– zapewnia Marzenna Kapek z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Nasza słuchaczka z kolei deklaruje dbałość o jakość powietrza stąd wymiana pieca w domowej kotłowni:

Ogrzewałam dom groszkiem. W tej chwili jestem w trakcie instalowania centralnego gazowego. Cieszę się, że przechodzę na gaz, nie będę zanieczyszczać powietrza w naszej kochanej Częstochowie.

Dodajmy że program Czyste Powietrze oprócz wymiany źródeł ciepła pozwala też uzyskać dotację na wymianę okien czy termomodernizację domów. W wypełnianiu wniosków pomagają również fundacje zajmujące się ekologicznymi działaniami, takie organizacje działają również na naszym terenie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj