Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jak radzimy sobie z objazdami i zmianami w ruchu?

Facebook Twitter

Utrudnień w mieście mamy sporo, ale jak się okazuje gorzej radzą sobie kierowcy i piesi z samymi zmianami w ruchu. Nie zwracają uwagi na znaki i to powoduje jeszcze większe trudności. 

Kierowcy i mieszkańcy podpowiadają sobie nawzajem na forach internetowych jak ominąć korki, jaką alternatywną drogę wybrać, by nie utknąć w korkach. Dla tranzytu przez miasto proponują A1, wygodnie i szybko, np. do Kłobucka czy Blachowni. Jeżeli już musimy przejechać przez Częstochowę – najważniejsze jest nowe oznakowanie. Kierowcy skarżyli się na ogromne korki na Srebrnej, duże utrudnienia na Warszawskiej. To rejon gdzie część korzysta z objazdu przez al. Jana Pawła II, a inne pojazdy próbują trasę objazdu ominąć. Nie jedźmy na pamięć, bo to notorycznie zdarza się jadącym Katedralną do Ogrodowej – tu zmieniło się pierwszeństwo. Podobnie kłopot na Nowowiejskiego, gdzie ani piesi ani zmotoryzowani wydają się nie zauważać nowej sygnalizacji. Jedźmy wolniej i ostrożniej, dla bezpieczeństwa wszystkich.

Na wysokości sądów przy Dąbrowskiego zamiast parkingu mamy dodatkowy pas jazdy, pamiętajcie o tym. Wczoraj (03.11) jeszcze zdarzało się, że kierowcy chcieli zostawiać tu samochody.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj