Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jak przebiega budowa stadionu przy ulicy Limanowskiego?

Facebook Twitter

W niedzielę (8.11) piłkarze Rakowa zagrają kolejne ligowe spotkanie. Tym razem częstochowianie zmierzą się z Wisłą Kraków. Raków jest liderem rozgrywek i faworytem do wygrania tego meczu. Zagrają jednak bez udziału publiczności, i nadal na gościnnej murawie w Bełchatowie.

fot. www.facebook.com/RakowCzestochowa

W Radiu Jura sprawdzamy co dzieje się na terenie budowy przy ul. Limanowskiego:

Tak naprawdę dużo się dzieje rzeczy, których nie widać – są podpisane umowy z podwykonawcami, m.in. trybuny, więc tam dużo rzeczy się dzieje a niekoniecznie wszystkie je widać. Zapewniam, że prace trwają a wykonawca nie zgłasza, żeby nie zdążył w umówionym terminie zakończyć zadania. Przypomnę tylko, że jest to zadanie, które jest realizowane w formule projektuj i buduj, więc w międzyczasie został wykonany projekt budowlany i złożony do urzędu i czeka teraz na wydanie pozwoleń na budowę – to po pierwsze, po drugie na podstawie tego poprzedniego projektu można było dokonać rozbiórek i one zostały rozebrane, teren został zniwelowany. Jest wyprofilowane nowe boisko.

– mówi Michał Konieczny – Naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miasta. Niebawem rozpocznie się montaż ogrzewania murawy.

W tej chwili wykonawca wykonuje drenaż. W ciągu tygodnia – półtora tygodnia rozpocznie montaż ogrzewania płyty głównej boiska i przygotowane jest rozprowadzenie ogrzewania. W dalszej kolejności będą montowane trybuny. Cały teren będzie wykonany, wszystkie prace wynikające z dokumentacji. Trudno mi powiedzieć tydzień po tygodniu co się będzie działo, będzie to też wynikać z warunków pogodowych. Natomiast – tak jak powiadam – wykonawca nie zgłasza, żeby nie zakończył zadania w terminie. Przypomnę tylko, że termin upływa w lipcu przyszłego roku zakończenia prac, zakończenia całości. Natomiast cztery miesiące wcześniej ma obiekt być gotowy na tyle, żeby można było rozgrywać mecze. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że tak będzie.

Nowy stadion Rakowa o pojemności 5,5 tysiąca widzów zostanie wykonany za 17.5 mln zł. Udział w inwestycji ma Ministerstwo Sportu i częstochowski ratusz. Termin upływa w lipcu przyszłego roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021