Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jak pozbywać się odpadów z domów gdy jesteśmy w izolacji? Słuchaczka pyta, my szukamy odpowiedzi

Facebook Twitter

Trwająca pandemia utrudnia mieszkańcom codzienne sprawy, jak np. pozbywanie się zgodnie z zasadami odpadów z domów.

fot. manfredrichter/pixabay.com

Z takim pytaniem zwróciła się do nas słuchaczka:

Gdzie należy składować i odsyłać śmieci, jeżeli się jest na izolacji domoweji tych śmieci jest dużo i są one aktywne i szkodliwe? Co z tym robi nasza piękna Częstochowa?

Spieszymy z odpowiedzią do Centrum Usług Komunalnych, gdzie odpowiednie procedury wdrożone zostały już jesienią. Odpady jako zmieszane są odbierane od osób na kwarantannie i w izolacji domowej. Trzeba jednak zgłosić się telefonicznie lub mailowo.

Każda osoba, która przebywa na izolacji powinna się zgłosić do Centrum Usług Komunalnych i podać swoje dane, gdzie ją wpisuje na listę i raz w tygodniu od takich osób jest realizowany odbiór odpadów. Takie osoby nie muszą odpadów segregować, nie mogą robić remontów w tym czasie, pakują wszystkie śmieci do jednego worka, gdzie pracownik naszego wykonawcy odpowiednio zabezpieczony dzwoni i po te odpady przychodzi. My tylko obieramy niesegregowane odpady, zmieszane, tak żeby ten mieszkaniec nie musiał wychodzić na ulicę.

Zgodnie z przepisami Centrum Usług Komunalnych nie może pozyskiwać informacji o adresach osób w izolacji, mówi dyr. Łukasz Kot, dlatego niezbędny jest wcześniejszy kontakt mailowy lub telefoniczny.

Powinniśmy mieć z automatu listę osób przebywających w Częstochowie na izolacji domowej, żebyśmy mogli do nich zadzwonić i ten odbiór im zorganizować a tak po prostu musimy czekać aż ktoś do nas zadzwoni. Najprościej jest mailowo z racji tego, że u nas też są przypadki zachorowań, tudzież są przypadki pracy zdalnej. Najbezpieczniej jest wysłać maila na adres cuk@cuk.czestochowa.pl. Z doświadczenia wiemy, że potrafimy obsłużyć dużo więcej mieszkańców przez maila niż przez telefon. Jeżeli komuś zależy na szybkiej obsłudze to prościej i szybciej jest wysłać maila

– wyjaśniał Łukasz Kot, dyr. Centrum Usług Komunalnych w Częstochowie. przydatne linki, adresy mailowe i numery telefonów można znaleźć na naszej stronie radiojura.pl.

Centrum Usług Komunalnych
ważne kontakty:
strona internetowa: http://cuk.czestochowa.pl/
tel. 34 322 60 37
adres mailowy: cuk@cuk.czestochowa.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022