Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jak planować pracę w czasach pandemii? Kultura na razie bez przeszkód, informuje Filharmonia

Facebook Twitter

Jesienią pandemia znów może nam pokrzyżować wiele planów, nie powinna wpłynąć tym razem negatywnie na życie kulturalne. Sale koncertowe się wypełniają, osoby zaszczepione tym bardziej mogą czuć się w instytucjach kultury bezpiecznie.

O jesienne plany w dobie pandemii pytamy w Filharmonii Częstochowskiej:

Na razie planujemy na kolejne miesiące. Wiadomo, wszystko się może zdarzyć. Mam nadzieję, że już nie będzie takiej sytuacji, że będziemy zupełnie zamknięci. Na razie sala koncertowa jest otwarta na 75% plus 25% osób, które pokażą dowód szczepienia, więc de facto 100%. Tak też dzieje się na imprezach komercyjnych, kiedy wynajmujemy sale filharmonii na odpowiedzialność organizatora. My również działamy, staramy się prezentować ciekawy program

– informuje nas Adam Klocek, dyrektor Filharmonii im. Hubermana w naszym mieście. Jesień ma obfitować w ważne wydarzenia, także artystyczne propozycje na styku z muzyką popularną. Program jest gotowy już do końca roku:

Będzie u nas bardzo ciekawy koncert twórczości Stinga i The Police, czyli Tribute to the Police, koncert andrzejkowy pod koniec listopada, a później Majka Jeżowska symfonicznie – to prezent dla dzieci od naszej filharmonii, także różnych takich przedsięwzięć – również komercyjnych – na wysokim poziomie będzie sporo. Modlimy się o to, żeby się nie pogorszyła sytuacja z pandemią, i żebyśmy mogli działać.

– zapraszał do uczestnictwa w wydarzeniach muzycznych i szeroko rozumianej częstochowskiej kulturze – Adam Klocek dyrektor Filharmonii.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022