StartWiadomości

Jak nie ulegać stereotypom i pozostać tolerancyjnym?

 

„CZŁOWIEK Z KRWI, KOŚCI I STEREOTYPÓW”

Taki tytuł noszą warsztaty dla członków częstochowskich organizacji pożytku publicznego, które odbędą się 29 czerwca o godz. 11.00 w sali błękitnej Pałacu Ślubów.

Trudno wyobrazić sobie obszar, w którym jest więcej miejsca na empatię, tolerancję i otwartość na drugiego człowieka niż obszar działalności organizacji pozarządowych. Dlatego uczestnicy warsztatów zastanowią się nad następującymi pytaniami: Jak pielęgnować w sobie postawy tolerancji i otwartości? Jak zachować czujność nie ulegając stereotypom? Skąd się biorą stereotypy? Pomagają czy szkodzą? Czy istnieją osoby wolne od stereotypów? Jak rozpoznać stereotypy i radzić sobie z nimi? Dowiedzą się także, czym jest tożsamość i dlaczego w różnych sytuacjach identyfikujemy się z różnymi grupami, czym jest etykietowanie i dlaczego prowadzi do powstawania stereotypów, a także dlaczego ludzie w ogóle odwołują się do stereotypów. Zastanowią się również nad tym, czy sami są świadomi swoich stereotypów.

Szkolenie poprowadzą: Agata Wierny – pełnomocniczka prezydenta Częstochowy do spraw równych szans, trenerka propagująca język porozumienia oraz Marta Frej – artystka wizualna, aktywistka walcząca o świat bez uprzedzeń.

Szkolenie odbędzie się w czwartek, 29 czerwca, w budynku Urzędu Stanu Cywilnego (sala Błękitna) przy ul. Focha 19/21 w godz. 11.00 – 15.00.

Zostaw komentarz