Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jak napisać skuteczne ogłoszenie o mieszkaniu na wynajem? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Każdy właściciel mieszkania na wynajem marzy o znalezieniu uczciwych najemców. Takich, którzy będą płacić w terminie i zadbają o mieszkanie jak o swoje własne. Jak przyciągnąć zainteresowanych? Sprawa wydaje się prosta: wystarczy napisać dobre ogłoszenie o najmie nieruchomości. Dobre, czyli jakie? Dowiesz się, czytając ten artykuł.

mat. nadesłany

Zanim wpiszesz w wyszukiwarkę „ogłoszenia nieruchomości”, by znaleźć odpowiedni portal, na którym zamieścisz swoją ofertę, przygotuj rzetelne ogłoszenie. Postaraj się spojrzeć na swoje mieszkanie z perspektywy osoby szukającej lokum. Wiele kwestii dla Ciebie może wydawać się oczywistych, w ogłoszeniu warto jednak zawrzeć jak najwięcej szczegółów.

Bezpłatne ogłoszenie o nieruchomości możesz zamieścić na portalu: https://nieruchomosci.bazos.pl/. Co więcej nie musisz się rejestrować na stronie, by dodać swoją ofertę.

Co powinno zawierać ogłoszenie o najmie nieruchomości?

W ofercie wynajmu mieszkania powinny znaleźć się ważne informacje takie jak:

 • lokalizacja mieszkania oraz piętro;
 • powierzchnia całego mieszkania i poszczególnych pomieszczeń;
 • informacje o tym, czy któryś z pokoi jest przechodni;
 • dostępny sprzęt i meble;
 • dojazd komunikacją miejską;
 • co znajduje się w najbliższej okolicy (sklepy, uczelnia, przychodnia lekarska itp.);
 • dodatkowe atuty (winda, piwnica, miejsce parkingowe);
 • czy akceptujesz zwierzęta w mieszkaniu;
 • cena (z wyszczególnieniem opłat za media i kaucji);
 • od kiedy mieszkanie jest dostępne;
 • dane kontaktowe wynajmującego mieszkanie.

Staraj się pisać konkretnie i zwięźle. Ogłoszenie nie powinno być rozwlekłe, jednak nie pomijaj istotnych informacji. Nie ma co liczyć na to, że ktoś zadzwoni i dopyta. Ogłoszeń o najmie mieszkania jest mnóstwo, najwięcej chętnych przyciągają te rzetelnie napisane i opatrzone dobrej jakości zdjęciami.

Gdzie kupić zwierzaka? – zobacz najpopularniejsze miejsca!

Zadbaj o dobre zdjęcia
Słabej jakości, niedoświetlone zdjęcia, pokazujące wnętrza z takiej perspektywy, że w zasadzie niewiele widać, nie zachęcają do obejrzenia mieszkania. Nie musisz znać się na fotografii ani dysponować profesjonalnym sprzętem. Wystarczy aparat w telefonie komórkowym i znajomość kilku ważnych zasad.

Zanim zabierzesz się do robienia zdjęć, uporządkuj przestrzeń. Schowaj zbędne bibeloty i osobiste rzeczy, ustaw równo krzesła przy stole. Im mniej niepotrzebnych przedmiotów na wierzchu, tym przestronniejsze wyda się mieszkanie.

Przemyśl, o jakiej porze dnia oświetlenie w mieszkaniu jest najlepsze. Zdjęcia wykonane w świetle dziennym pokażą wnętrze znacznie lepiej niż te przy zapalonej żarówce. W sztucznym świetle fotografie mogą mieć przekłamane kolory, wyjść nieostre, ziarniste – zwłaszcza jeśli nie dysponujesz profesjonalnym sprzętem, a aparatem w telefonie komórkowym.

Nie mniej ważna jest perspektywa. Zdjęcia poszczególnych pomieszczeń wykonuj z perspektywy osoby siedzącej. Dzięki temu fotografie lepiej odzwierciedlą układ przestrzeni, łatwiej też będzie zachować proste kąty. Staraj się trzymać aparat równolegle do ścian i nie przechylać go zbytnio – ułatwi to zachowanie prostych linii, dzięki czemu wnętrze będzie wyglądać harmonijnie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023