StartWiadomość dnia Wiadomości

Jak jeździć na Północy? Kolejne zmiany

MZDiT informuje, że z uwagi na rozpoczęcie kolejnego etapu prac budowlanych na przebudowywanej al. Wyzwolenia od godzin porannych w czwartek, 15 września obowiązuje nowa, tymczasowa organizacja ruchu.

W ramach kolejnego etapu robót:

  • zamknięta będzie północna jezdnia Alei Wyzwolenia (od strony ul. Michałowskiego) na odcinku od Alei Armii Krajowej do obecnie funkcjonującego zamknięcia przy remontowanym przejściu podziemnym.
  • zamknięty będzie również odcinek ul. Michałowskiego – od ul. Iwaszkiewicza do Alei Wyzwolenia
  • na wolnym od robót pasie Alei Wyzwolenia na odcinku od ul. Baczyńskiego do ul. Wańkowicza wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy
  • na wolnym od robót pasie Alei Wyzwolenia na odcinku od al. Armii Krajowej do ul. Wańkowicza utrzymany zostanie dotychczasowy ruch jednokierunkowy
  • zostanie wprowadzona możliwość przejazdu przez Promenadę Czesława Niemena od strony ul. Wańkowicza do ul. Brzeźnickiej (dla połączenia z ul. Dekabrystów) – ruch dwukierunkowy
  • na ul. Iwaszkiewicza wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy
  • będzie funkcjonowała przewiązka (przejazd) przez Al. Wyzwolenia łącząca ul. Baczyńskiego z ul. Iwaszkiewicza, która umożliwi wjazd i wyjazd.
  • objazd wspomnianego wyżej, zamkniętego odcinka al. Wyzwolenia wyznaczono ulicami Michałowskiego i Dmowskiego w obu kierunkach.
  • analogicznym objazdem na tym odcinku poruszać będą się autobusy komunikacji miejskiej MPK. Szczegóły tutaj

zostaje utrzymana w tym rejonie obsługa komunikacyjna wszystkimi dotychczasowymi liniami autobusowymi MPK, w tym autobus za tramwaj (linia nr 92) – które pojadą wspomnianym objazdem na skrzyżowaniu Al. Armii Krajowej – Al. Wyzwolenia – ul. Kisielewskiego – ul. Obrońców Westerplatte występować będą czasowe zwężenia (głównie na północnej części skrzyżowania od al. Wyzwolenia)
na czas remontu, dla obsługi dzielnicy Północ – zalecane jest korzystanie z alternatywnych tras dojazdowych np. ul. Fieldorfa-Nila (od ul. Wały Dwernickiego, Warszawskiej i DK-1) i Al. Marszałkowską (od DK-1, ul. Rząsawskiej i ul. Warszawskiej )

Przewidywane zakończenie tego etapu prac w al. Wyzwolenia to 15 października.

Zakończenie obu realizowanych, inwestycji drogowych w al. Wyzwolenia planowane jest na koniec listopada 2016r.

Zostaw komentarz