Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jak głosowaliśmy w Częstochowie i regionie?

Facebook Twitter

Krzysztof Matyjaszczyk wygrywa wybory w Częstochowie. Urzędujący prezydent zdobył 59,75%. To już ostateczny wynik. Wszystko rozegrało się w I turze i nie będzie zmiany na stanowisku prezydenta.

Na Krzysztofa Matyjaszczyka zagłosowało 59 tys 346 osób.   Drugie miejsce zajął Artur warzocha, kandydat Prawa i Sprawiedliwości zdobył 25361 głosów co daje 25,54 %. Dalej był Marcin Maranda (Mieszkańcy Częstochowy) z 6130 głosami – 6,17 %. Tomasz Jaskóła (Kukiz 15) z 5235 – 5,77 %, Jacek Krawczyk (KO) 2814 głosów -2,83 % i Martin Saczek (Razem)- na którego głos oddało 427 osób co daje 0,43 %.

A co z Radą Miasta?

Według wstępnych wyników – SLD Lewica zdobyła 12 mandatów, o dwa mniej – bo 10 mandatów zdobył PiS, 5 mandatów przypadnie Koalicji Obywatelskiej, i jeden dla Komitetu Wspólnie dla Częstochowy. Tym razem żadnego swojego reprezentanta nie będzie miał komitet Mieszkańcy Częstochowy – Marcina Marandy

Jak wygląda sytuacja w Powiecie Częstochowskim?

Gmina Olsztyn- urzędujący wójt Tomasz Kucharski uzyskał 80,3 procent głosów. Gmina Mykanów w I turze wygrał urzędujący dotychczas Dariusz Pomada. W Przyrowie ponownie wybrano Roberta Nowaka, zdobył 73.30 proc. głosów. W Blachowni do rozstrzygnięcia potrzebna będzie II tura. Pierwszą turę wygrała urzędująca Sylwia Szymańską uzyskując 2925 głosów. Szymańska w drugiej turze o fotel Burmistrza zmierzy się z Anettą Ujmą, która uzyskała 1048 głosów.

II tura odbędzie się także w Kamienicy Polskiej. Zmierzą się w niej Adam Tajber, który zdobył 42,07 proc. głosów i Iwona Lisek, która zdobyła 32.13 proc głosów.

W Kamienicy Polskiej również przeprowadzona zostanie druga tura – zmierzą się w niej urzędujący wójt Jerzy Żurek, zdobył 45.03 proc. głosów i były wójt Jerzy Socha, który uzyskał 32.37 proc. w pierwszej turze.

W Kłobucku po raz kolejny zwyciężył urzędujący burmistrz Jerzy Zakrzewski.

Edward Maniura ponownie zostanie burmistrzem Lublińca. Zdobył blisko 80 proc. głosów, tak wynika ze wstępnych wyników.

Bez zmian także w Miedźnie. Piotr Derejczyk pozostanie wójtem tej gminy. Zdobył 57 proc. głosów.

II tura rozstrzygnie kto pokieruje w kolejnych pięciu latach gminą Poraj. Zmierzą się Katarzyna Kaźmierczak i Dorota Służałek-Jaworska.

II tura odbędzie się także w Pankach. Urzędujący wójt Bogdan Praski powalczy o wygraną z Elżbietą Bujak.

II tura potrzeba będzie także w Myszkowie. Wstępne wyniki pokazują, że Włodzimierz Żak zmierzy się z Urszulą Bauer.Druga tura wyborów odbędzie się 4 listopada.

To tylko nieoficjalne wyniki. Szczegółowe dane zostaną opublikowane TUTAJ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj