Jak głosował nasz region?
To są wyniki z prawie wszystkich obwodowych komisji wyborczych z naszego okręgu (99, 52%): okręgu numer 28. Najwięcej głosów zdobyła Jadwiga Wiśniewska z Prawa i Sprawiedliwości. To ponad 15 %.
10,5 % zdobyła Halina Rozpondek, pierwsza na liście Platformy Obywatelskiej, ponad 8 % ma startująca z tej samej partii, z miejsca drugiego Izabela Leszczyna. Dopiero za paniami, w naszym okręgu panowie. 4,5 % głosów zdobył Artur Bramora z Ruchu Palikota, 4 % Szymon Gizyński z PiS-u, prawie 3 % Władysław Serafin, 2,5 Marek Balt z SLD. To oczywiście wyniki nieoficjalne, nie dające jeszcze odpowiedzi na pytanie, kto będzie reprezentował nasz region w Parlamencie.
Wśród kandydatów do Senatu w mieście i regionie najwięcej głosów zebrali Andrzej Szewiński i Jarosław Lasecki.
WYBORY do SEJMU:
Lista nr 1 – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
1 Wiśniewska Jadwiga Maria 33 896 15,24%
2 Giżyński Szymon Stanisław 8 928 4,01%
3 Sądel Jerzy Bogdan 3 015 1,36%
4 Burzyńska Lidia Ewa 2 626 1,18%
5 Wójcik Grzegorz Marek 2 827 1,27%
6 Janus Krzysztof Józef 1 482 0,67%
7 Pohorecka Monika Sylwia 801 0,36%
8 Łuczak Agnieszka Małgorzata 641 0,29%
9 Trepka Mariusz Wiesław 575 0,26%
10 Dłużniak Adam Tomasz 363 0,16%
11 Korzonek Dorota Ewa 1 083 0,49%
12 Świerc Krystian Franciszek 837 0,38%
13 Janiszewska Anna Maria 2 088 0,94%
14 Klimek Ryszard Wincenty 1 286 0,58%
Głosów na listę 60 448 27,17%
Lista nr 2 – Komitet Wyborczy Polska Jest Najważniejsza
1 Ruksza Paweł Jan 1 706 0,77%
2 Madej Ludwik 389 0,17%
3 Machnik Bartłomiej Paweł 387 0,17%
4 Barc Beata Agnieszka 393 0,18%
5 Wrońska Ewelina Barbara 356 0,16%
6 Ślemp Sebastian Dariusz 179 0,08%
7 Pajor Krzysztof Tadeusz 160 0,07%
8 Contucci Ewa Aleksandra 111 0,05%
9 Kołodziejczyk Katarzyna Anna 268 0,12%
10 Binkiewicz Jan 57 0,03%
11 Kasprzyk Irmina Jadwiga 154 0,07%
12 Hyla Teresa Maria 142 0,06%
13 Radzioch Krzysztof Paweł 124 0,06%
14 Zbrojkiewicz Paweł 301 0,14%
Głosów na listę 4 727 2,12%
Lista nr 3 – Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej
1 Adamkiewicz Janusz Stefan 3 746 1,68%
2 Balt Marek Paweł 5 352 2,41%
3 Kall Zdzisława 2 771 1,25%
4 Kasprzyk Jacek Franciszek 3 638 1,64%
5 Sikorski Grzegorz Mieczysław 873 0,39%
6 Ogończyk Mariusz Dominik 384 0,17%
7 Bąk Joanna Cecylia 1 500 0,67%
8 Juszczyk-Rozlach Marzena Beata 238 0,11%
9 Mizera Barbara Maria 1 011 0,45%
10 Włodarek Radosław Stanisław 1 129 0,51%
11 Szewczyk Karina Izabela 840 0,38%
12 Wabnic Łukasz Piotr 524 0,24%
13 Skorek Agnieszka Wioletta 715 0,32%
14 Korsak Jan 686 0,31%
Głosów na listę 23 407 10,52%
Lista nr 4 – Komitet Wyborczy Ruch Palikota
1 Bramora Artur Franciszek 10 553 4,74%
2 Zaciera-Kaczmarczyk Beata Katarzyna 2 345 1,05%
3 Karkowska Dagna Anna 5 578 2,51%
4 Wieczorek Sylwia Bożena 1 638 0,74%
5 Wiśniewska-Gębka Agata 1 205 0,54%
6 Zdybowicz Magdalena Barbara 405 0,18%
7 Zabawa Marek Jan 1 422 0,64%
8 Olejnik Agnieszka Anna 1 608 0,72%
9 Gutowski Janusz Krzysztof 884 0,40%
10 Zielińska Mariola Barbara 995 0,45%
11 Tomaszewska Dorota Maria 402 0,18%
12 Niedostatkiewicz Marek Euzebiusz 339 0,15%
13 Borecka-Brzózka Elżbieta Krystyna 1 062 0,48%
14 Palka Robert Piotr 1 445 0,65%
Głosów na listę 29 881 13,43%
Lista nr 5 – Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
1 Serafin Władysław 6 068 2,73%
2 Smela Krzysztof 3 175 1,43%
3 Banasiak Aleksandra 1 286 0,58%
4 Socha-Korendo Anna Marta 1 048 0,47%
5 Anioł Michał Ludwik 663 0,30%
6 Lech Andrzej Krzysztof 815 0,37%
7 Nowak Robert Tomasz 1 103 0,50%
8 Migalska Małgorzata Zofia 585 0,26%
9 Gałuszka Małgorzata Ewa 481 0,22%
10 Kiepura Henryk 2 022 0,91%
11 Winnicka-Kowalik Zuzanna Barbara 385 0,17%
12 Klimza Witold Paweł 278 0,12%
13 Pełka Zbigniew Adam 360 0,16%
14 Boski Grzegorz 1 261 0,57%
Głosów na listę 19 530 8,78%
Lista nr 6 – Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy – Sierpień 80
1 Szczerbak Marian Stanisław 675 0,30%
2 Mańka Lidia Maria 224 0,10%
3 Boroń Tadeusz Władysław 125 0,06%
4 Szydłowski Jerzy Adam 0 0,00%
5 Świątek Agnieszka Katarzyna 207 0,09%
6 Cierpiał Łukasz Stanisław 116 0,05%
7 Chmielarz Damian Piotr 86 0,04%
8 Całusiński Konrad Przemysław 45 0,02%
9 Sobek Sławomir Jan 32 0,01%
10 Zaniewska Laura Ewelina 70 0,03%
11 Mandat Iwona Jolanta 76 0,03%
12 Obruśnik Barbara Ewa 26 0,01%
13 Misztela Katarzyna Jadwiga 64 0,03%
14 Garbela Andrzej Jerzy 72 0,03%
Głosów na listę 1 818 0,84%
Lista nr 7 – Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
1 Rozpondek Halina Leokadia 23 578 10,60%
2 Leszczyna Izabela Dorota 18 608 8,36%
3 Sztolcman Grzegorz Czesław 8 870 3,99%
4 Jakubiec Janusz Stefan 5 105 2,29%
5 Sabat Bartłomiej Daniel 4 510 2,03%
6 Sadek Iwona Józefa 1 233 0,55%
7 Janic Iwona Joanna 2 677 1,20%
8 Kaczuga Adam Bogdan 1 430 0,64%
9 Nowakowska Marzena Gabriela 1 149 0,52%
10 Jasińska Barbara Izabela 1 338 0,60%
11 Komorowski Wojciech Jan 1 892 0,85%
12 Biernat Marcin 2 399 1,08%
13 Serwiak Krzysztof Jacek 511 0,23%
14 Kurpios Piotr Marian 4 725 2,12%
Głosów na listę 78 025 35,07%
Lista nr 9 – Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke
1 Kokot Sławomir Jan 2 321 1,04%
2 Ficenes Przemysław Paweł 291 0,13%
3 Miklowicz Iwona Dorota 383 0,17%
4 Pawelec Tomasz Marcin 177 0,08%
5 Korzeniec Rafał Jarosław 99 0,04%
6 Golibroda Piotr Tomasz 180 0,08%
7 Czuchnowski Jakub Jędrzej 75 0,03%
8 Domagała Marta Krzysztofa 226 0,10%
9 Porcz Maciej Szymon 75 0,03%
10 Tatarek Ewa Magdalena 102 0,05%
11 Stępień Aleksandra Magdalena 136 0,06%
12 Wydmuch Grzegorz Andrzej 131 0,06%
13 Szczygieł Małgorzata Janina 119 0,05%
14 Musiał Daniel Paweł 261 0,12%
Głosów na listę 4 576 2,06%