Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jak działa kierunek lekarski na UJD?

Facebook Twitter

Dwie nowe uczelnie w skali kraju rozpoczęły od października kształcenie lekarzy. Obok Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu, to oczywiście częstochowski Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza. Teraz pierwsze egzaminy.

kierunki medyczne w Częstochowie, UJD

Przed początkiem roku akademickiego aplikowało aż 18 osób na jedno miejsce na studia stacjonarne. 8 osób starało się o jedno miejsce na studiach niestacjonarnych. W efekcie jednak uczelnia nie zyskała kompletu studentów przewidzianych na roku. Wolnych miejsc kilka zostało. W sumie UJD planowało 90 indeksów na kierunku lekarskim.

Częstochowski uniwersytet zaprosił do współpracy fachowców ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Pierwszy semestr zdominowały zajęcia teoretyczne, w Zakładzie Patomorfologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego prowadzono zajęcia praktyczne z zakresu anatomii. Teraz przed studentami kierunku pierwsza sesja egzaminacyjna. Zajęcia kliniczne w kolejnych latach mają być prowadzone dla słuchaczy w pobliskich szpitalach, trwają rozmowy o bliższej współpracy. Przypomnijmy uczelnia na kierunku lekarskim uruchomiła jednolite studia magisterskie.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023