Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jak dobrać moc instalacji fotowoltaicznej? [materiał sponsorowany]

Facebook Twitter

Jak dobrać moc instalacji fotowoltaicznej? Jak obliczyć moc instalacji fotowoltaicznej? Czym kierować się przy doborze mocy instalacji fotowoltaicznej? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, znajdziesz je poniżej!

proekologiczne instalacje
mat. nadesłany
  1.  Co to jest moc instalacji fotowoltaicznej?
  2. Jak obliczyć moc instalacji fotowoltaicznej?
  3. Czym kierować się przy doborze mocy instalacji fotowoltaicznej?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi szuka sposobów na oszczędność energii i zmniejszenie swojego – nierzadko negatywnego – wpływu na środowisko naturalne. Jednym z popularnych rozwiązań jest fotowoltaika – technologia pozwalająca na pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca za pomocą paneli fotowoltaicznych. Jednak przed przystąpieniem do instalacji paneli należy dokładnie przeanalizować potrzeby energii własnej oraz wybrać odpowiednią moc instalacji fotowoltaicznej. Jak dobrać moc, aby zaspokoić swoje potrzeby? Na pytanie odpowiadamy w dzisiejszym wpisie, dzięki któremu lepiej poznasz instalację fotowoltaiczną i dowiesz się, na jakich partnerów biznesowych zajmujących się montażem warto postawić.

Co to jest moc instalacji fotowoltaicznej?

Co to jest moc instalacji fotowoltaicznej? Otóż moc instalacji fotowoltaicznej to nic innego jak ilość energii elektrycznej, jaką instalacja może wygenerować w ciągu jednej godziny. Mierzy się ją w watach (W) lub w kilowatach (kW). Im większa jest moc instalacji, tym więcej energii fotowoltaika jest w stanie wyprodukować. Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie określić, jaka moc jest potrzebna, aby zaspokoić potrzeby wszystkich mieszkańców danego domu lub nieruchomości. Jak dobrać moc instalacji fotowoltaicznej? Odpowiedź na to pytanie trzeba rozpocząć od informacji dotyczących obliczania mocy instalacji fotowoltaicznej.

Jak obliczyć moc instalacji fotowoltaicznej?

Obliczenie optymalnej mocy instalacji fotowoltaicznej wymaga wzięcia pod uwagę kilku czynników. Najważniejsze jest zapotrzebowanie na energię elektryczną w gospodarstwie lub danym budynku. Można to oszacować, analizując rachunki za prąd i uwzględniając informacje dotyczące zużytej energii w ciągu jednego miesiąca.

Drugi czynnik, który trzeba wziąć pod uwagę, jest lokalizacja gospodarstwa lub budynku. W Polsce w zależności od regionu średnie dzienne nasłonecznienie może się nieco różnić. Na przykład w regionie Częstochowy średnie nasłonecznienie wynosi około 4,5 godziny dziennie w ciągu roku. Jeśli jesteś z Częstochowy lub okolic i szukasz firmy, która zamontuje na Twoim domu panele fotowoltaiczne, skorzystaj z usług JB Energia. Informacje na temat montażu paneli fotowoltaicznych znajdziesz na stronie https://jbenergia.pl/montaz/slask/czestochowa/, gdzie opublikowano także wybrane instalacje – dzięki temu będziesz mógł sprawdzić rezultaty działań polecanej przez nas firmy.

Kolejny czynnik, który wpływa na dobór mocy instalacji, to kąt nachylenia paneli fotowoltaicznych oraz ich orientacja względem kierunku południowego. Optymalny kąt nachylenia paneli fotowoltaicznych w naszym kraju wynosi około od 35 do 40 stopni.

Czym kierować się przy doborze mocy instalacji fotowoltaicznej?

Wybierając moc instalacji fotowoltaicznej, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na zapotrzebowanie na energię, powierzchnię dachu, kąt nachylenia dachu, lokalizację i budżet, którym dysponujemy. Jeśli chodzi o zapotrzebowanie na energię, zastanów się, ile zużywasz jej w ciągu dnia i roku, a także jakie są zapotrzebowania szczytowe. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że ostatecznie dobierzesz taką moc instalacji, która pokryje wszystkie Twoje i reszty domowników potrzeby.

W przypadku powierzchni dachu chodzi o to, że im jest większa, tym większą moc paneli można zainstalować. Kąt nachylenia natomiast ma wpływ na wydajność paneli. Jak wspominaliśmy, w Polsce optymalny kąt nachylenia wynosi około 35 stopni. Moc instalacji zależy także od lokalizacji. Ze względu na klimat w Polsce potrzebna jest większa moc instalacji w porównaniu z krajami o klimacie bardziej słonecznym. Dlatego przy doborze mocy koniecznie weź pod uwagę położenie geograficzne oraz warunki atmosferyczne, jakie panują przez cały rok w Twoim regionie.

Jeśli skorzystasz z usług firmy JB Energia, takie kwestie zostaną właściwie rozwiązane. Specjalista pomoże Ci dobrać nie tylko cały system, lecz także jego umiejscowienie. Pomoże Ci także z montażem i ewentualnymi pracami serwisowymi, które trzeba będzie przeprowadzić w przyszłości.

Fotowoltaika w Częstochowie od JB Energia to wysokiej jakości instalacje fotowoltaiczne, które zapewnią na lata dostęp do odnawialnych źródeł energii. Nie dość, że panele słoneczne dają możliwość uniezależnienia się od sieci energetycznej, to pozwalają obniżyć rachunki. Jest to o tyle istotne, że ogniwa słoneczne są obecnie bardzo wydajne, a jednocześnie energia elektryczna jest coraz droższa.

Im szybciej zacznie się oszczędzać z instalacją fotowoltaiczną, którą można wykorzystać również do zasilenia pompy ciepła, tym szybciej zwróci się cała inwestycja. Każdy, kogo interesuje instalacja fotowoltaiczna dająca dostęp do darmowego prądu z promieni słonecznych, powinien jednak postawić na fachowe doradztwo i wybrać współpracę z firmą, która zagwarantuje profesjonalny montaż instalacji fotowoltaicznej. Wydajność ogniw ma kluczowe znaczenie, ale na szczęście profesjonalne doradztwo może uwzględnić odpowiednie kolektory słoneczne, które zasilą nie tylko podstawowe sprzęty domowe, ale również pompę ciepła. Zdecydowanie warto się tym zainteresować, szczególnie że nowoczesna pompa ciepła to sposób na dodatkowe oszczędności.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2024