Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jak będzie wyglądać ruch pątniczy w Częstochowie w tym roku? Znamy wytyczne Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek

Facebook Twitter

W tym roku Częstochowę odwiedzi znacznie więcej pielgrzymów. Pozwalają na to nowe wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego. Jakie są rekomendacje w kwestii pielgrzymek?

Najważniejszą z nich jest to, że dozwolone są pielgrzymki z udziałem 300 osób, nie wliczając osób zaszczepionych. Czyli tak naprawdę zorganizowana grupa może przekroczyć wspomniany limit i to jest też m.in. jeden z powodów, dlaczego powinniśmy się spodziewać w tym sezonie większej ilości pątników w Częstochowie.

Kolejną ważną kwestią jest to, że nie trzeba mieć wykonanego wcześniej testu na obecność koronawirusa, ale Główny Inspektor zaleca, aby pielgrzymi nie mieszali się na trasie. A już w ten weekend odbędą się pierwsze ważne pielgrzymki. Do naszego miasta przybędzie Pielgrzymka Łowicka, która w zeszłym roku została rozwiązana przez policję oraz Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia.

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj