Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Trwa kolejna doba poszukiwań przestępcy Jacka Jaworka – duże policyjne siły, ale nadal bez rezultatów

Facebook Twitter

Podejrzewany o potrójne zabójstwo Jacek Jaworek pozostaje na wolności. Nadal nie udało się go zatrzymać mimo szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej. Do śląskich policjantów dołączyła także grupa z Niemiec.

Dynamicznie zmienia się sytuacja w rejonie miejscowości Borowce, gdzie w weekend doszło do rodzinnej tragedii. Od ran postrzałowych zginęło małżeństwo wraz z 17-letnim synem, ocalał młodszy 13-letni syn, który ukrył się u sąsiadów. Poszukiwania 52-letniego sprawcy Jacka Jaworka toczą się nadal na ogromną skalę, powiedział nam dzisiaj (13.07.) rano mł. asp. Kamil Sowiński z częstochowskiej policji.

Są siły, środki, wszelkie jakimi dysponujemy. Dodatkowo jesteśmy wspierani przez funkcjonariuszy zarówno z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach, jak i z oddziałów prewencji katowickich oraz również funkcjonariuszami i ich siłami z świętokrzyskiego, łódzkiego, małopolskiego, a także policjantami z Wrocławia. Wszystkie możliwe siły są wykorzystywane. Korzystaliśmy również z pomocy specjalistycznych psów tropiących z Saksonii, z policjantkami-przewodnikami tych psów z Niemiec, dzięki współpracy Komendy Głównej z policją niemiecką.

We wtorek rano okoliczne lasy miejscowości Borowce w gminie Dąbrowa Zielona, ale też w gminie Janów przeczesywało ok. 120 policjantów. Do poszukiwań groźnego przestępcy wykorzystywana jest też nowoczesna technika:

Jest chodzi o stan na dzisiaj, na miejscu działa około 100-120 policjantów. Natomiast sytuacja zmienia się cały czas. Jest również obecne cały czas centrum mobilne poszukiwań z Komendy Głównej Policji. Dodatkowo wspierają nas również drony specjalistyczne, które patrolują teren z powietrza oraz przewodnicy psów służbowych, psów tropiących wykrywających materiały wybuchowe oraz jeźdźcy konni.

Mimo dużych sił i środków od soboty poszukiwania 52-letniego uzbrojonego Jacka Jaworka nie przyniosły rezultatów.

Na chwilę obecną niestety nie udało nam się odnaleźć osoby poszukiwanej. W dalszym ciągu prosimy o przekazywanie informacji, jeżeli ktokolwiek wie, gdzie może przebywać osoba poszukiwana 52-letni Jacek Jaworek, prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie bądź też pod nr alarmowym 112. Ze względu na charakter przestępstwa, o jakie jest podejrzewany, może być osobą niebezpieczną, dlatego prosimy o niepodejmowanie żadnych czynności, interwencji a jedynie poinformowanie właściwych służb, czyli policji

– ostrzega pełniący funkcję zastępcy rzecznika policji w Częstochowie, mł. asp. Kamil Sowiński. Prokurator w Częstochowie wydał już nakaz aresztowania 52-letniego mężczyzny oskarżanego o potrójne zabójstwo w miejscowości Borowce.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj