Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Inwestycyjnie w oświacie, sporcie i na drogach Janowa

Facebook Twitter

Mieszkańcy Janowa, a przede wszystkim tutejsza młodzież zyska wreszcie pełnowymiarową halę sportową w swojej gminie. "To największa i najważniejsza inwestycja" - podkreśla wójt Edward Moskalik.

Drugi, mniejszy kubaturowo budynek z podobnym przeznaczeniem powstanie w Lusławicach.

Nadrabiamy zaległości pod tym kątem

– słyszymy w Urzędzie Gminy.

Edward Moskalik: Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Janowie, to jest duże przedsięwzięcie. Jest to pierwsza pełnowymiarowa hala sportowa, właściwie sala. Do tej pory nie mieliśmy nawet pełnowymiarowej sali gimnastycznej. Teraz budujemy halę widowiskowo-sportową o powierzchni boiska do piłki ręcznej. Zaczynamy budowę również sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Lusławicach, to też jest przedsięwzięcie, ponieważ to jest druga co do wielkości, jeśli chodzi o ilość uczniów w szkole, tam też nie było żadnej sali gimnastycznej. Była mała salka, żadnych gier zespołowych nie można było rozegrać.

Sportowe zaplecze to nie wszystko, bo potrzeb jest o wiele więcej. Władze gminy w Lusławicach obok sali sportowej chcą postawić też dwuoddziałowe przedszkole. Na terenie Janowa i okolicznych miejscowości inwestycje dotyczą też lokalnych dróg:

Edward Moskalik: Na ukończeniu droga – to jest ul. Szkolna w Siedlcu. Budujemy też ul. Żurawską w Janowie, to jest duże przedsięwzięcie, bo tam przebudowujemy wodociąg, dobudowujemy sieć internetu światłowodowego, odwodnienie i namiastkę ścieżki rowerowej w kierunku północnej części gminy – Okrąglika, Żurawia, Lipnika.

Wkrótce także powstanie połączenie rowerowo-drogowe z Piaskiem

– dodaje wójt Janowa.

Jesteśmy w połowie tych prac, a zaawansowane są też dalsze drogowe plany inwestycyjne.

Edward Moskalik, wójt Janowa

Edward Moskalik: Realizujemy przebudowę drogi z Piasku do Czepurki, tam też powstanie odcinek ciągu pieszo-rowerowego łączącego Piasek z Czepurką. To jest zadanie, które jest poza połową realizacji. Inne plany, które mamy, to też budowa drogi w Górach Gorzkowskich, dwie ulice w Piasku i przebudowa odcinka na kilometrze do miejscowości Pabianice, które się łączą z DK 46.

O zmianach, nowościach i planowanych inwestycjach na terenie Janowa, przypominał wójt gminy Edward Moskalik.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj