StartW Radiu Jura Wiadomość dnia

Intonujemy pieśni bożonarodzeniowe i kolędy. Jaka jest Wasza ulubiona?

„Cicha noc” i „Lulajże Jezuniu” to ulubione kolędy mieszkańców regionu. Ta ostatnia w wielu domach występuje w roli kołysanki całorocznej…

I wszyscy w koło nucą pod nosem „Last Christmas” Whamu, ostatnio głośno było o pewnym prezenterze radiowym z Austrii, który zabarykadował się w studio i grał to przez 2 godziny…. Ta piosenka jest już z nami od 1984 roku, od 31 lat.. robi wrażenie? A my podpytywaliśmy mieszkańców regionu czy lubią świąteczne piosenki? Czy nasłuchują ich w radiu?

Kolędy mam w swoim repertuarze, ale wykonuję je jedynie w rodzinnym gronie – mówi Piotr Tłustochowicz, 21-letni wokalista, który w ostatnim czasie zasłynął występem w jednym z telewizyjnym talent show. Obdarzony pięknym głosem, studiuje w Nysie na kierunku jazz i muzyka estradowa o specjalności wokalistyka jazzowa. To laureat wielu ogólnopolskich festiwali poezji śpiewanej. Jak mówi muzyka jest jego całym życiem, więc nie tylko jest wokalistą ale również gra na fortepianie i komponuje własne utwory. Do pianina siada też w święta:

Bożonarodzeniowe hity może nie są najwyższych lotów, ale przyjemnie się ich słucha – dodaje Piotr Tłustochowicz:

Polecamy kolędy i świąteczne piosenki w Radiu JURA!

Zostaw komentarz