Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Interwencje po burzach w regionie. Ewakuowano harcerzy z obozu

Facebook Twitter

Kilkadziesiąt interwencji po burzach w regionie, ewakuowano także harcerzy z obozu. Są wstępne informacje związane ze strażackimi interwencjami po przejściu frontu atmosferycznego.

Interwencje po burzach
fot.fb/Ochotnicza Straż Pożarna w Lublińcu

Interwencje po burzach w regionie

Łącznie na terenie województwa ratownicy interweniowali 121 razy, z czego 63 wyjazdy dotyczyły powiatu częstochowskiego, kłobuckiego, myszkowskiego i lublinieckiego. Rano bez prądu było 30 stacji średniego napięcia oraz 1864 odbiorców. Nocne działania podsumowuje rzeczniczka prasowa Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP:

Aneta Gołębiowska: Najwięcej interwencji strażacy prowadzili w powiecie częstochowskim w mieście Częstochowa, powiecie kłobuckim i Lublinieckim. Na skutek silnego wiatru uszkodzonych zostało 5 dachów, w tym 2 na budynkach gospodarczych.

Przed godziną 23.00 z uwagi na prognozowane burze podjęto decyzje o ewakuacji obozu harcerskiego w Dziewiczej Górze, to powiat lubliniecki. Uczestników wypoczynku przetransportowano do budynku OSP Solarnia:

Aneta Gołębiowska: Ze względu na zagrożenie wczoraj w godzinach wieczornych w powiecie lublinieckim podjęto decyzję o ewakuacji obozu w Dziewiczej Górze. 45 uczestników i 4 opiekunów ewakuowano do budynku OSP Solarnia.

Nikomu nic się nie stało, dodaje bryg. Aneta Gołębiowska. Dziś w dalszym ciągu upalnie w Częstochowie. Na termometrach w ciągu dnia znów okolice 30. Są też ostrzeżenia 1.stopnia przed burzami.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024