Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Interpelacja ws. ochrony zieleni u prezydenta

Facebook Twitter

Na biurko prezydenta miasta trafiła interpelacja w sprawie ochrony roślin podczas nowych inwestycji planowanych w Częstochowie. Inicjatywę złożył wiceprzewodniczący Rady Miasta Łukasz Kot.

To między innymi pokłosie protestów ekologów w mieście po wycince drzew w obrębie al. Niepodległości czy Alei Brzozowej.

To zakłada przejrzenie inwestycji głównie drogowych w Częstochowie a także rozpoczęcie przesadzeń drzew. Wiemy, że ekologia jest coraz bardziej ważna dla Częstochowian, jest coraz bardziej ważna dla nas. Stąd ten nasz pomysł. Ze względu na charakter tych ustaleń, które długo trwają i wiele tych prac, i wiele projektów jest opiniowanych dużo wcześniej zanim się wbije pierwsza łopata i jakby zanim mieszkańcy efekty zobaczą. Natomiast przy każdej inwestycji należy brać pod uwagę ochronę terenów zielonych, ale także bezpieczeństwo użytkowników

– mówi Łukasz Kot – wiceprzewodniczący Rady Miasta. Samorządowcy w piśmie do prezydenta proszą także o zakup specjalistycznego sprzętu drogowego służącego do przesadzania drzew. Podjęto w celu ochrony drzew też inne kroki, argumentuje Łukasz Kot.

Ta praca, która polega na ochronie drzew ona jest bardzo niewidoczna, bo właściwie na fazie projektów ona się najwięcej odbywa i można powiedzieć, że ostatni rok np. wspólnie z Miejskim Zarządem Dróg i Transportu analizowaliśmy, występowaliśmy o odstępstwa od regulacji, aby uchronić Plac Katyński przy okazji przebudowy DK1.

O ochronie zieleni w mieście mówił nam wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj