Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Interpelacja radnej do prezydenta ws większego bezpieczeństwa na rynku w dzielnicy Zawodzie

Facebook Twitter

Na biurko prezydenta Częstochowy trafiła interpelacja z apelem o poprawę bezpieczeństwa w czasie pandemii na miejskim targowisku na Zawodziu.

fot. Pexels/ Pixabay

Jak pisze w niej radna Jolanta Urbańska, celem jest jedynie większe uświadomienie o zagrożeniu sprzedawców i kupujących:

Zarówno na giełdzie staroci, jak i na tej części sprzedażowej nie ma zachowanego żadnego dystansu społecznego – jeden człowiek na drugim człowieku, sprzedawcy np. bez maseczek, podobnie kupujący. Wiadomo zbliżają się święta, w związku z tym będzie tam nasilenie ruchu w tej chwili. Absolutnie to podkreślam w interpelacji, bo ja nie mam intecji, żeby kogoś karać, tylko, żeby były emitowane komunikaty, żeby ludzi jednak uświadamiać. Był wywieszony baner przypominający, że jesteśmy w okresie pandemii, i żeby zwracać uwagę na to, że zarówno sprzedawcy, jak i kupujący powinni miec te podstawowe zabezpieczenia.

Jak z kolei informuje nas Katarzyna Maculewicz, zarządzająca obiektem częstochowskiego rynku, walka z pandemią jest na miejscu widoczna. Wszyscy są przestrzegani o obowiązujących zasadach w postaci banerów informacyjnych przy wjeździe na teren gdzie odbywa się handel.

Mamy ogłoszenia, tablice informacyjne na bramach wjazdowych, którę mówią o nakazie zakładania maseczek, te wszystkie wymogi, które są konieczne. W tej chwili na targowisku jest tak niewiele ludzi, że dość, że na świeżym powietrzu, to dystans jest bardziej zachowany niż w Biedronce. Maseczki, z tego co widzę, to wszyscy noszą, sami od siebie chyba już bardziej niz z nakazu. Myślę, że tak jak wszędzie.

Powinniśmy się spodziewać nasilonego ruchu na rynku, ale w tym roku zbliżających się świąt nie widać, a handel załamał się w tym miejscu podobnie jak na innych targowiskach

– dodaje Katarzyna Maculewicz.

Nie widać w tym roku żadnego przełożenia. Z uwagi na to, że jest remont w alei, jeśli chodzi o tramwaj, komunikacja wręcz utrudniona, co od razu było widać w przełożeniu tutaj na obecność klientów na rynku

Maseczki, rękawiczki, zachowaj dystans – trzeba ludziom przypominać. Czasami zapominają. To nie ma być forma represji, tylko forma zapobiegania tragedii

– o bezpieczeństwie, dystansie i zasadach sanitarnych w czasie epidemii przypomina w specjalnej interpelacji wiceprzewodnicząca Rady Miasta Jolanta Urbańska. Pamiętajmy o tym podczas przedświątecznych zakupów.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2021