Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Internetowy oszust z Częstochowy. Handlował ekogroszkiem…, którego nie posiadał

Facebook Twitter

Sprzedawał w internecie ekogroszek i karty graficzne. Problem polega jednak na tym, że 25 letni mieszkaniec Częstochowy nie posiadał oferowanego przez siebie towaru. Co ustalili policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą?

fot. czestochowa.policja.gov.pl

17 osób zostało oszukanych przez 25 latka. 9 z nich kupiło przez internet karty graficzne, 8 tak jak powiedziałaś – ekogroszek. Oczywiście zakupione produkty nigdy do nich nie dotarły. Podliczono, że łącznie poszkodowani w tej sprawie stracili ponad 60 tys. złotych. Okazało się, że zatrzymany 25 latek już wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Do tej pory przeciwko niemu do sądów trafiło 20 aktów oskarżenia. Na trop oszusta policjanci wpadli już w lipcu i mimo już wówczas postawiono mu pierwsze zarzuty, to 25 latek w dalszym ciągu oszukiwał w internecie. W ubiegłym tygodniu sąd, na wniosek prokuratora, zdecydował, że młody oszust kolejne 3 miesiące spędzi teraz w areszcie. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Częstochowska policja ostrzega

Zakupy poprzez Internet, zwłaszcza przed świętami, cieszą się ogromną popularnością. Są bardzo wygodne i dają możliwość wyboru najatrakcyjniejszej spośród ofert licznych sklepów internetowych czy portali aukcyjnych. Kupując w sieci, musimy jednak pamiętać, że Internet to również miejsce, gdzie działają przestępcy, którzy chcą wzbogacić się naszym kosztem. Apelujemy, aby korzystając z tej formy zakupów zachować podstawowe środki ostrożności i zdrowy rozsądek. Za każdym razem sprawdźmy wiarygodność sprzedawcy, jego poprzednie aukcje oraz opinie kupujących na jego temat. W miarę możliwości korzystajmy z opcji płatności za zakupy „za pobraniem”. Bądźmy czujni i nie dajmy się okraść!

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj