Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Intensywne święta w pracy mieli częstochowscy kryminalni

Facebook Twitter

Blisko setka interwencji dotyczyła sytuacji domowych, ale udało się zatrzymać kilkoro poszukiwanych i udaremnić kolejne przestępstwa.

Bilans ostatnich dni przedstawiła nam miejska komenda policji.

W świąteczny weekend na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie odnotowano 765 interwencji, w tym 83 to były interwencje domowe. Ponadto dosżło do jednego rozboju, jednej kradzieży, dwóch kradzieży z włamaniem, trzech przestępstw narkotykowych i dwóch oszustw – obydwa było dokonane za pośrednictwem serwisu ogłoszeniowego. Polegały na wyłudzeniu danych do konta bankowego i wypłaceniu pieniędzy w kwocie ponad 8000 zł. Policjanci zatrzymali również siedem osób poszukiwanych, ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Nadal też w ostatnich tygodniach wiele z interwencji patroli dotyczy łamania obowiązujących zasad sanitarnych, informuje Sabina Chyra-Giereś, rzecznik częstochowskiej policji. Zapominamy o maseczkach, lub ostentacyjnie ich nie nosimy w miejscach publicznych.

Od piątku do poniedziałku policjanci podczas wspólnych służb ze strażnikami miejskimi nałożyli łącznie 293 mandaty karne na osoby, które nie przestrzegały obowiązku zasłaniania nosa i ust w miejscach ogólnodostępnych, 9 osób zostało pouczonych a względem 12 skierowano wnioski o ukaranie do sądu. Policjanci skontrolowali również siłownie i restauracje otwarte w Częstochowie pod kątem legalności prowadzenia działalności. Ujawnili 6 wykroczeń popełnionych przez właścicieli siłowni i klubów fitness, oraz 3 przez restauratorów.

Przypominała mieszkańcom o wprowadzonych ograniczeniach policja i straż miejska. Posypały się mandaty. W ostatnich kilku dniach za nienoszenie maseczek mandaty otrzymało blisko 300 osób.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj