Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Innowacyjny startup z Częstochowy

Facebook Twitter

Częstochowa jako miejsce święte dla wielu Polaków doczekała się firmy - w zasadzie startupu - wchodzącego na rynek Polski, z aplikacjami wspomagającymi funkcjonowanie małych i dużych restauracji, kawiarni, pubów i małych punktów gastro. Zespół składający się z analityków, programistów, informatyków, grafików z firmy Grupa ABS www.grupa-abs.pl stworzył narzędzia przyspieszające proces wyszukiwania, zamawiania oraz wydania posiłków w dowolnej restauracji.

Centralna aplikacja ABS POS powstała już na początku roku 2017. Zamysł był prosty – softwarowa kasa fiskalna – paragony z telefonu, bez noszenia dodatkowego urządzenia, jakim jest kasa czy drukarka fiskalna. Wszystko w telefonie, bez którego każdy z nas nie może się obejść. Ekipa była z tą propozycją nawet w Ministerstwie Finansów, za pośrednictwem Centrum im. Adama Smitha, który uznał to rozwiązanie za przełomowe dla małych i średnich firm. Ale samo Ministerstwo Finansów – biurokracja i brak przepływu informacji między resortami – nie do końca wiedziało co z tym narzędziem zrobić.

Specjaliści z Grupa ABS przerobili to na system do gastronomii i tak w ciągu 3 lat udało się dotrzeć do klientów w całej Polsce, bez wyjeżdżania z Częstochowy. Medium jakim jest internet czyni cuda i mniejsze zużycie CO2 nawet przy wdrożeniach ABS POS. Obecnie firma dostała dofinansowanie na projekt: „Wdrożenie innowacyjnego systemu B2C rewolucjonizującego proces zamówień w branży gastronomicznej”. Okres realizacji projektu: 2019-04-01 do 2020-03-31. Aby dowiedzieć się o nowościach, które są realizowane w ramach projektu, należy pokrótce opisać co zostało już wcześniej zrobione, a więc:

ABS POS – to mobilna aplikacja sprzedażowa przeznaczona dla małych i dużych restauracji, kawiarni, do pubów oraz małych gastro. Oprogramowanie typu point of sale, służące do obsługi placówek handlowych/usługowych/gastronomicznych. Za jej pośrednictwem istnieje możliwość wydruków paragonów, faktur, zamówień. Współpracuje z drukarkami fiskalnymi oraz drukarkami bonowymi (tzw. kuchennymi). Współpracuje z dodatkowymi kanałami sprzedażowymi jakim są Easy QR Menu oraz wciągnij.to. W skład aplikacji wchodzą dodatkowe moduły – do obsługi urządzeń oraz intuicyjny panel Dashboard. Dodatkowym elementem systemu jest panel do zarządzania on-line, konfigurowalny dla każdego klienta indywidualnie.

W ramach dofinansowania powstało narzędzie w obrębie DKS – skrót powstał w Grupa ABS.
DKS – Dodatkowy Kanał Sprzedaży, tak ważny dla restauratorów, bo jak zdobywać nowych klientów, jeśli nie przez nowe technologie – gdzie ludzie zamiast siedzieć przy stolikach i rozmawiać z bliskimi spędzają czas w telefonach. I dlatego powstała aplikacja Easy QR Menu.

Easy QR Menu – to mobilna aplikacja dla osoby prywatnej (tzw. klienta końcowego), która chciałaby mieć ciągły kontakt ze swoją ulubioną restauracją. Aplikacja umożliwia pobranie MENU z ulubionej restauracji poprzez kod QR, który jest na drzwiach restauracji lub na stoliku w formie naklejki lub ulotki. Aplikacja umożliwia przechowywanie od kilku do kilkunastu miejsc jednocześnie – w zasadzie w każdej chwili klient może dodać lub odjąć dane miejsce ze swojego telefonu. Drugą formą jest wyszukiwanie restauracji biorącej udział w programie Easy QR Menu w samej aplikacji. Klient poprzez interfejs może przeglądać MENU restauracji, dokonywać zakupów wewnątrz, jak i na zewnątrz restauracji. Oprogramowanie pozwala na śledzenie wydarzeń, promocji, festiwalów w danym miejscu. Szybkie i wygodne zamawianie wpływa na zmniejszenie liczby osób potrzebnych do obsługi gości, a zarazem tworzy dodatkowy kanał sprzedaży na wynos poprzez aplikacje Easy QR Menu.

Dodatkowym produktem w obrębie DKS – (Dodatkowy Kanał Sprzedaży) jest portal z odważną nazwą „wciągnij.to„.

„wciagnij.to” – to nic innego jak portal internetowy, umożliwiający wyszukiwać dania oraz miejsca w obrębie danej lokalizacji. „wciagnij.to” pozwala zamówić na wynos, jak również opłacić ONLINE. Wybór dania dokonuje się poprzez wyszukiwanie po nazwie, po cenie, po opinii, po kategorii swojego upragnionego posiłku. Wygodny i intuicyjny interfejs pozwala szybko dokonać wyboru, jak również dowiedzieć się o promocjach, czy posiłkach festiwalowych w danej lokalizacji.

Ważną, a zarazem unikatową cechą portalu wciągnij.to oraz aplikacji Easy QR Menu w obrębie narzędzi DKS jest przesyłanie zamówień bezpośrednio do systemu sprzedażowego ABS POS. Pozwala to w sposób błyskawiczny przyjąć jak i zrealizować zamówienie odebrane z DKS (dodatkowego kanału sprzedażowego), jakim jest wciągnij.to jak również Easy QR Menu. Wymiana informacji między ABS POS a DKS – pozwala zdobyć wiedzę o czasie realizacji, dostępności potraw, miejscu dowozu, wolnych miejsc w lokalu, promocjach, nowościach, cenach.

Liczymy ze uda się tej ekipie z Częstochowy nie tylko podbić Polski ale coś więcej.

Powodzenia!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 lipca 2021