Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Infolinia dla osób przebywających w kwarantannie

Facebook Twitter

Dla osób przebywających w kwarantannie, które czekają na przyjazd specjalnej karetki -"wymazobusu" uruchomiono specjalną infolinię.

fot. ernestoeslava / pixabay.com

Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki nr 32 606 32 00 dedykowany jest tylko tej usłudze, dla osób które oczekują na pobranie wymazu do testu:

Pod numerem 32 606 32 00 czekają pracownicy śląskiego urzędu wojewódzkiego, którzy postarają się odpowiedzieć kiedy ta specjalna karetka wraz z ekipą, która pobierze próbki dotrze do mieszkańca. Jednocześnie apelujemy o nie blokowanie linii w innych sprawach niż szacunkowy termin przyjazdu „wymazobusu”.

– jak wyjaśnia rzecznik wojewody Alina Kucharzewska, zdarzają się sytuacje, że mieszkańcy po informację na temat obostrzeń czy sytuacji epidemicznej, wybierają telefony alarmowe lub specjalne linie służb sanitarnych.

Pracownicy infolinii nie udzielają informacji o czasie trwania kwarantanny, przebiegu choroby, nałożonych przez rząd restrykcjach, dlatego infolinia jest przeznaczona wyłącznie dla osób przebywających w kwarantannie. Jednocześnie apelujemy aby nie blokować numeru alarmowego 112. Niestety duża część pytań dotyczących aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju trafiają również do operatorów numeru alarmowego 112.

– dodaje Alina Kucharzewska. Przypominamy numer specjalnej infolinii uruchomionej przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach to 32 606 32 00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj