Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Infolinia dla bezdomnych działa i już pomaga

Facebook Twitter

Jak co roku w tym okresie specjalna infolinia została uruchomiona, działa i już się przydaje, informują miejskie służby.

fot. Pixabay

Okres jesienno-zimowy to trudny czas dla osób bezdomnych. Dzięki infolinii 987 będzie można dowiedzieć się, gdzie zostanie udzielona konkretna pomoc osobom w kryzysie:

Olga Dargiel: Z początkiem listopada Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach uruchomiło, jak co roku, bezpłatną infolinię dla osób w kryzysie bezdomności. Pod numerem 987 można uzyskać informacje o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia. Dzwoniąc na infolinię można również otrzymać szczegółowe informacje dotyczące lokalizacji schronisk i noclegowni oraz ośrodków wsparcia doraźnego.

– jak informuje Olga Dargiel z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, z tej infolinii mogą również skorzystać osoby, które chciałyby udzielić bezdomnym wsparcia i pomóc w okresie zimowym:

Olga Dargiel: Z połączenia często korzystają również nie tylko osoby w kryzysie bezdomności, ale również te osoby, które chciałyby pomóc osobie bezdomnej i udzielić jej niezbędnych informacji.  Infolinia funkcjonuje całodobowo, 7 dni w tygodniu. Połączenie jest bezpłatne.

– dodaje rzeczniczka MOPS-u w Częstochowie – Olga Dargiel.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023