Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ilu pielgrzymów w lipcu odwiedzi Jasną Górę?

Facebook Twitter

Sezon pielgrzymkowy w pełni. Z powodu koronawirusa wygląda jednak zupełnie inaczej. Znaczna część grup, które do tej pory przychodziła do Częstochowy odwołała lub zmieniła termin swojego pielgrzymowania. Nie oznacza to jednak, że w tym roku pielgrzymek w ogóle w Częstochowie nie zobaczymy.

Już wiadomo, że w lipcu do Częstochowy przyjdzie 16 grup pielgrzymkowych. To będą piesze, rowerowe i biegowe pielgrzymki, łącznie liczące ok 1400 osób. Największą, 300-osobową grupą ma być Piesza Pielgrzymka z Krakowa. Możemy spodziewać się jej 20 lipca. To grupa organizowana przez Klasztor Ojców Paulinów na Skałce. Sporo gości możemy się też spodziewać 12 lipca – ok. 150 osób z Jejkowic, a potem 14 lipca – 150 osób z Piotrkowa Trybunalskiego oraz 15 lipca – 150 uczestników 40. Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymki Przemyskiej. W lipcu w Częstochowie pojawią się także piesze grupy z Lędzin, Jankowic Rybnickich, Kamieńska, Gorzkowic, Poznania, Bierunia, Wadowic, Szubina i Wierzchlasa. Spodziewana jest też m.in. biegowa pielgrzymka organizowana przez Parafię Rzymskokatolicką pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Tarnobrzegu oraz pielgrzymka rowerowa z Sosnowca.

Ta statystyka nie obejmuje oczywiście zorganizowanych pielgrzymek docierających do Częstochowy autokarami, samochodami lub publicznymi środkami transportu.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj