Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ikea inwestuje w drogi, ale czy zbuduje w końcu centrum handlowe?

Facebook Twitter

Miasto ułatwiło inwestowanie, jak tylko mogło. Teraz ruch po drugiej stronie. Częstochowianie czekają na planowaną budowę centrum handlowego Ikei, chodzi o nowe liczne miejsca pracy. A przypomnijmy szwedzki koncern chce postawić u nas sklep i duże centrum logistyczne.

Ikea zainwestowała w drogi, teraz dokupiła działki. Jednak nadal nie ma konkretnych zapewnień, że koncern będzie budował swoje centrum handlowe w Częstochowie. O ocenę sytuacji pytaliśmy prezydenta miasta, Krzysztofa Matyjaszczyka. Czy powstaną u nas obiecywane nowe miejsca pracy?

To są takie jaskółki pokazujące zainteresowanie, bo skoro koncern wydaje pieniądze w Częstochowie, podnosi różne zobowiązania, o których była wcześniej, to znaczy, że ma związane z Częstochową plany. Przypomnę, że działki, które były już dawno kupione, były oddzielone od trasy DK1 jeszcze działką miasta i gruntami, które właśnie teraz były porządkowane. Mamy teraz taką sytuację, że IKEA ma pełny dostęp do DK1.

Inwestycje szwedzkiego koncernu w Częstochowie już wyniosły ok. 30 mln złotych.

IKEA ma już pełny dostęp do DK1 ze zjazdami, wjazdami. Może już projektować i to realizować. To, co się działo po naszej stronie, działo się najszybciej, jak to możliwe, po to, żeby zachęcić inwestora do zainwestowania w Częstochowie. Teraz to już jest decyzja IKEI, co i kiedy w Częstochowie powstanie.

– mówił prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjszczyk.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2022