Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

III Otwarte Mistrzostwa Częstochowy Nordic Walking

Facebook Twitter

28 maj 2017 roku w Częstochowie zapisze się jako wielkie sportowe święto. Tego dnia na Promenadzie Czesława Niemena odbędą się 3. Otwarte Mistrzostwa Częstochowy Nordic Walking, czyli zmagania miłośników tej formy aktywności, którzy ponownie do naszego miasta zjadą się ze wszystkich stron kraju.

O tym, że nordic walking przeżywa wielki wzrost zainteresowania oraz, że jest to jedna z najpopularniejszych obecnie form aktywności nie trzeba przekonywać. Widać to przede wszystkim na ścieżkach miejskich parków czy szlakach turystycznych. Charakterystyczne dwa kije w dłoniach, nareszcie rozstały się ze stereotypem, że jest to forma ruchu wyłącznie dla mało wysportowanych osób w podeszłym wieku. Nic bardziej mylnego! Nordic walking staje się sportem przez duże „S” w którym z powodzeniem rywalizują ze sobą osoby w licznych krajach Europy. W Polsce rokrocznie organizowane są zawody rangi Mistrzostw Polski czy Pucharu Polski, a ambasadorką dyscypliny jest sama Justyna Kowalczyk!

Otwarte Mistrzostwa Częstochowy Nordic Walking to trzecia pod względem popularności impreza lokalna w kraju według najpopularniejszego serwisu traktującego o nordic walking – „chodzezkijami.pl”. Podczas II edycji wydarzenia w 2016 roku, nasze miasto odwiedziło niemal 300 uczestników. 28 maja na Promenadzie frekwencja podczas imprezy z pewnością będzie jeszcze większa.

Warto zaznaczyć, że OMCZ organizowane przez Fundację Jest Lepiej, to nie tylko zawody ale wydarzenie, które można określić mianem „święta sportu”. Obok samej rywalizacji dla profesjonalistów na dystansie 10 kilometrów, po urokliwych ścieżkach częstochowskiego Lasku Aniołowskiego mogą wystartować także osoby chodzące z kijami wyłącznie rekreacyjnie! Dla nich zostanie przygotowana trasa pięcio-kilometrowa, a tuż po zawodach odbędzie się także symboliczny wyścig dla dzieci na odcinku 300 metrów – oczywiście z kijami w dłoni!

Dla widzów i obserwatorów powstanie miasteczko sportu, w którym wiele dowiedzieć będzie się można na temat zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej, ponieważ imprezie towarzyszą również specjaliści i gwiazdy sportu. Przed rokiem, OMCZ odwiedziła siatkarska legenda Stanisław Gościniak, dwa lata temu lider Formacji Nieżywych Schabuff Olek Klepacz.

Na imprezę 28 maja na Promenadzie Czesława Niemena, tuż przy amfiteatrze zapraszają: Fundacja JEST LEPIEJ, Viking Nordic Team Częstochowa oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie.

Honorowy patronat nad wydarzeniem kolejny rok z rzędu sprawuje Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Szczegóły:

www.facebook.com/MistrzostwaCzestochowy
www.nordicmistrzostwa.pl
www.zmierzymyczas.pl/zapisy/313/iii-otwarte-mistrzostwa-czestochowy-nordic-walking.html

Tak było rok temu!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj