Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

III Konkurs Skrzypcowy Muzyki Polskiej 11-14 listopada. Ponad stu uczestników z całego kraju

Facebook Twitter

Ponad setka młodych utalentowanych muzyków przyjedzie do Częstochowy na III Konkurs Skrzypcowy Muzyki Polskiej im. Wandy Wilkomirskiej. Impreza zyskuje na znaczeniu i prestiżu, cieszą się przedstawiciele Zespołu Szkół Muzycznych.

Mimo pandemii zainteresowanie rywalizacją przerosło oczekiwania:

Co bardzo nas cieszy, na konkurs się zgłosiło ponad 100 wykonawców z całej Polski. Są to dzieci i młodzież w wieku od 11 do 25 roku życia. W tym roku konkurs obejmuje również studentów. Jest taka nowość, jest stworzona kategoria. Wszyscy oni potrzebują muzyki na żywo i grania dla publiczności na żywo, dla jurorów. Ten trudny czas, który – mam nadzieję – jest za nami, pokazał to tym bardziej, że interakcja z publicznością jest niezbędna

– mówi dyrektorka konkursu Aleksandra Szwejkowska-Belica. Całe skrzypcowe wydarzenie zagości w salach Zespołu Szkół Muzycznych im. Żebrowskiego przy ul. Jasnogórskiej. Tutaj odbędą się przesłuchania i jurorzy wybiorą laureatów, najlepszych posłuchamy 14 listopada podczas koncertu finalistów:

Obowiązkowo musi być jeden utwór kompozytora polskiego, część repertuaru mogą wybrać dowolną. Do wysłuchania będą na żywo na terenie Zespołu Szkół Muzycznych. Nasza szkoła jest organizatorem tego konkursu i rzeczywiście jest to 3. edycja – 12 listopada, od rana do wieczora będą przesłuchania, również 13, 14 do południa, a wieczorem o godz. 18:00 koncert laureatów.

Konkurs dotąd spotkał się z ciepłym przyjęciem samych uczestników i wśród pedagogów. Całość będzie miała też swoją internetową transmisję, a imprezę poleca Radio Jura. Do uczestnictwa i słuchania utalentowanej młodzieży zachęcała dyr. konkursu Aleksandra Szwejkowska-Belica.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj