Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

III Festiwal im. Piotra Machalicy. 12 wydarzeń, mnóstwo gwiazd i 3 tys. biletów do rozdania

Facebook Twitter

Nawet 3 tys. biletów trafi do widzów i słuchaczy, którzy będą chcieli oklaskiwać w Częstochowie gwiazdy III Festiwalu im. Piotra Machalicy. Przyjadą doskonale znani: Krystyna Janda, Katarzyna Żak, Artur Andrus, Magda Umer czy Artur Żmijewski i Jan Wołek.

Festiwal im. Piotra Machalicy

Tegoroczna odsłona festiwalu rozpoczyna się 27 czerwca, ale na darmowe bilety warto zapolować już tydzień wcześniej.

Aleksandra Machalica: Wszystkie bilety są rozdawane bezpłatnie. Oczywiście trzeba je zdobyć, bo sale politechnika czy z teatru, czy miejskiej galerii sztuki mają swoją liczbę miejsc. Możemy rozdać tylko tyle biletów, ile jest miejsc na widowni. Cieszymy się, że tych imprez jest coraz więcej. Na pierwszym festiwalu to były trzy imprezy. W tej chwili mamy ich 12. W sumie więc praktycznie rozdamy 3000 biletów.

Jak mówi główna organizatorka wydarzenia Aleksandra Machalica, wszystkie 12 wydarzeń w ramach festiwalu zagości w Miejskiej Galerii, Sztuki, w Klubie Politechnik, w Konduktorowni i w Teatrze im. Adama Mickiewicza. Tutaj też pytajcie 20 czerwca o wejściówki.

Aleksandra Machalica: Bilety można będzie odebrać 20 czerwca w kasie Miejskiej Galerii Sztuki i w kasie Teatru imienia Adama Mickiewicza w godzinach od 10. i od 17. To też życzenie publiczności, która pisała do nas dosyć licznie, że ludzie są w pracy i nie mogą odebrać do południa biletów, to pula została podzielona na połowę i połowa biletów trafi do kas o dziesiątej rano, a druga połowa trafi o 17.

Znakomici wykonawcy, niepowtarzalny klimat – to na pewno będzie naszym udziałem podczas III Festiwalu im. Piotra Machalicy. Czekają nas między 27 a 30 czerwca recitale, koncerty, wystawy. Krystyna Janda w Częstochowie odbierze nagrodę im. Piotra Machalicy, a w koncercie galowym na zakończenie imprezy zrobi się rodzinnie. Warto wziąć udział.

Aleksandra Machalica: To zainteresowanie jest tak duże, że mnóstwo ludzi odchodzi z przysłowiowym kwitkiem. Chcemy tak zrobić, żeby jednak każdy tan bilet zdobył. Jednym ze sposobów jest też to, że impreza np. w piątek czy w sobotę się pokrywają. Żeby więcej osób mogło skorzystać z tego festiwalu, musi dokonać wyboru po prostu, na jaki koncert pójdzie.

Zapowiadała w naszym studio Aleksandra Machalica. Imprezie patronuje Radio Jura.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024