II runda Jurajskiego Pucharu Nordic Walking za zawodnikami

W niedzielę 21 maja na terenie zespołu Pałacowo-Parkowego w Złotym Potoku w Gminie Janów odbyła się II runda tegorocznej edycji Jurajskiego Pucharu Nordic Walking. Jest to jeden z najstarszych na Jurze cyklów zawodów sportowych dla miłośników dwóch kijów organizowany od 7 lat!

Pierwsza tegoroczna runda pucharu odbyła się 1 kwietnia w podczęstochowskim Olsztynie, gdzie pobito rekord frekwencji. Ta z kolei dopisała też w minioną niedzielę. Na starcie stanęło blisko 150 zawodników z różnych zakątków południowej Polski. Przygotowaną 5-cio kilometrową trasę najszybciej pokonał Grzegorz Dors z czasem 28:20, na drugim miejscu uplasował się Karol Stiller tracąc 11 sekund, a trzeci był Łukasz Dors z czasem 29,05.

Kolejna runda Jurajskiego Pucharu Nordic Walking odbędzie się 17 czerwca w miejscowości Siedlec w ramach imprezy „Pustynna Ośmiornica”.

Wydarzeniu od początku powstania cyklu patronuje Radio Jura.