Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

II Bieg Pamięci Bitwy Pod Mokrą

Facebook Twitter

Już w niedzielę 30 sierpnia na terenie gminy Miedźno odbędzie się kolejna edycja Biegu Pamięci Bitwy pod Mokrą.

Jest to kolejna okazja do uczczenia swoim wysiłkiem pamięci o odwadze i poświęceniu polskich żołnierzy, którzy stoczyli na początku kampanii wrześniowej w 1939 roku, krwawej bitwy pod Mokrą. Zapisy trwają:

Spotykamy się 30.08, dokładnie w Mokrej. Robimy drugą edycję w tym roku. Wiadomo, że sytuacja jest dziwna i trudna z racji pandemii wirusa COVID, więc tutaj mieliśmy sporo dylematów, czy robić, czy nie robić te zawody. Natomiast zrobiliśmy pierwszą edycję. Tak naprawdę odbiła się wielkim echem, mieliśmy 550 zawodników na starcie, łącznie z dzieciakami. więc razem z wójtem gminy Miedźno stwierdziliśmy, że warto zrobić kolejną edycję no i wspomnieć o tej ważnej bitwie historycznej w Polsce. Tak w tym roku tak samo – 5 km trasa, dokładnie ta sama trasa czyli dwie pętle 5km. W zeszłym roku trasa nam się sprawdziła, jest płaska i szybka.

Biegacze muszą pamiętać, aby wcześniej dokonać elektronicznego zapisu oraz o warunkach bezpieczeństwa sanitarnego:

Zapisywać się można poprzez wydarzenie na naszym facebooku – jest lepiej. Tam jest wydarzenie II Bieg pod Mokrą. Również na stronie www.timekeeper.pl, tam też link już konkretnie do zapisów. Warunki bezpieczeństwa jak najbardziej. Na pewno na starcie będziemy przypominali o tym, że każdy powinien mieć maskę bądź chustę, która jest dosyć popularna wśród biegaczy, żeby zasłonić usta i nos – przynajmniej na starcie, potem po stracie już każdy wiadomo biegnie swoim rytmem. Płyny do dezynfekcji – my to wszystko zapewniamy, też odpowiednio wyposażone w to będzie biuro zawodów. Także na to wszystko wszyscy zwracamy uwagę. Natomiast impreza jest na świeżym powietrzu, biuro zawodów również. Także to też jest dodatkowy atut bezpieczeństwa. 

– mówił Michał Zarębski z Fundacji Jest Lepiej, organizator wydarzenia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 marca 2021