Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Igor Flak jest już po operacji ratującej życie w USA

Facebook Twitter

Igor Flak jest już po operacji ratującej życie w USA. Specjaliści usunęli niemal w całości nowotwór, z którym walczy od lat częstochowski nastolatek.

fot. siepomaga.pl

Letnia akcja pomocy, ogromny odzew mieszkańców i firm, pozwolił na dokończenie zbiórki, z której sfinansowano podróż i operację Igora w klinice za oceanem.

Igor wrócił do domu w zeszłym tygodniu po prawie 3 miesiącach pobytu w Stanach Zjednoczonych na leczeniu. Odbyła się tam operacja, która ostatecznie zakończyła się sukcesem. Potem było dosyć dużo powikłań, jeszcze kilka innych zabiegów. Efekt jest bardzo pozytywny. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Igor jest już w domu. Mamy nadzieję, że będzie mógł zacząć nowe życie. Jest pewien problem ze wzrokiem Igora, bo jedno oko praktycznie już w ogóle nie funkcjonuje. Perspektywa, w której Igor widzi, nie jest zbyt szeroka. Widzi bardziej punktowo, co może mu utrudniać codzienne życie.

Rozmawiamy o stanie zdrowia 17-letniego częstochowianina Igora Flaka, z jego bratem Danielem. Powrót do pełni zdrowia, do nauki czy pasji nastolatka będzie długotrwały. Czy teraz w ogóle będzie możliwy?

Do pewnych rzeczy będzie musiał się na nowo przystosować, przyzwyczaić. Na pewno jest to dla niego bardzo trudne, że musi mierzyć się z tym, że jego wzrok nie jest taki, jakby chciał. Najważniejsze jest to, że guz został w całości wycięty, co pewnie gwarantuje okres względnego spokoju. Już na pewno jest lepiej niż po operacji. Myślę, że Igor będzie wracał do swoich pasji, być może do szkoły. Na razie to pewnie będą lekcje indywidualne. Jeśli chodzi o jego pasję, którą było rysowanie, to też na pewno będzie ciężko mu realizować. Wierzymy, że z czasem będzie coraz lepiej.

Bliscy Igora Flaka dziękują wszystkim, którzy zechcieli pomóc w zbiórce i przyczynić się do wsparcia na rzecz powrotu Igora do zdrowia:

Ten progres widać z tygodnia na tydzień. Mamy nadzieję, że to się nie zatrzyma, tylko dalej będzie szło w dobrym kierunku. Igor cały czas będzie musiał mieć kontrole, prawdopodobnie w Warszawie.

Radio JURA: Nie będzie już musiał lecieć do Stanów ponownie?

Jeśli wszystko będzie w porządku, prawdopodobnie podróży kolejnej do Stanów nie będzie. Igor jednak bardzo ciężko znosi podróż samolotem. Jest to ryzyko. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że Igorowi w życiu będzie zdecydowanie łatwiej. 

Naszym rozmówcą był Daniel Flak, brat Igora. Rozmawiał Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj