Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

I Powiatowy Konkurs na prezentację multimedialną „Wszystko o Teatrze”

Facebook Twitter

I Powiatowy Konkurs o Teatrze im. Adama Mickiewicza to okazja by promować tę instytucję i dowiedzieć się o niej więcej. Zaproszenie do udziału skierowano do starszych klas szkół podstawowych oraz liceów i techników.

Zadaniem uczestników ma być wykonanie prezentacji multimedialnej związanej z miejską sceną:

W tym roku wracamy z konkursem i chcemy, aby jak największa ilość młodzieży wzięła w nim udział. Zapraszamy serdecznie do naszego konkursu. Chcemy propagować wiedzę o Teatrze im. Adama Mickiewicza, w ogóle wiedzę o teatrze jakotakim, czyli jury konkursu weźmie pod uwagę wszystkie prace, które zostały zgłoszone. Na prezentacje czekamy do dnia 16 kwietnia. Dyrektor teatru, pan Robert Dorosławski objął nasz konkurs honorowym patronatem.

– mówiła Teresa Rygalik-Weżgowiec, nauczycielka w częstochowskim Liceum Samorządowym, organizator konkursu. Konkurs rozegrany zostanie w dwóch kategoriach. Każda szkoła może zgłosić do 3 prezentacji, przygotowanych przez trzyosobowy zespół. Prace mogą być też indywidualne, ważne aby dotyczyły teatru:

To mogą być przeróżne prace. To mogą być prace o zespole aktorów, o samej historii teatru, o spektaklach, jakie w teatrze były – obecnych czy tych bardziej odległych. Wszystko, co dotyczy Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie jest tematem naszego konkursu.

Mogą wziąć udział uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych z Częstochowy i powiatu oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. To konkurs powiatowy

– tłumaczyły Teresa Rygalik–Weżgowiec oraz Renata Białowąs – z częstochowskiej „Samorządówki”. I Powiatowy Konkurs na prezentację multimedialną „Wszystko o Teatrze Adama Mickiewicza” finał ma mieć na koniec kwietnia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj