Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

I Mistrzostwa Polski w Biegu na Skocznię. W wydarzeniu nie mogło zabraknąć również naszego reprezentanta

Facebook Twitter

Skocznia kojarzona jest raczej ze skoczkami narciarskimi i jazdą w dół. W najbliższy weekend jednak zawodnicy będą zdobywać ją w odwrotnym kierunku. W sobotę (3.09.) w Wiśle odbędą się I Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Biegu na Skocznię.

fot. wisla.pl

Radio Jura jedzie reprezentować Paweł Stępniewski, który w szczegółach opowiedział, o co chodzi:

Paweł Stępniewski: To zaproszenie Urzędu Miasta w Wiśle. Już w sobotę odbędą się tam na miejscu, na skoczni im. Adama Małysza pierwsze Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Biegu na Skocznie. To zawody organizowane pod egidą Barbarian Race, czyli bardzo znanej marki w Polsce organizującej biegi OCR, czyli biegi z przeszkodami. Równoległe do naszych Mistrzostw Dziennikarzy będą odbywać się też Mistrzostwa Polski Open, zdaje się to już V edycja tego wydarzenia. Chodzi w tym wszystkim o to, żeby w jak najkrótszym czasie pokonać 250 metrów pod górę, na sam szczyt skoczni im. Adama Małysza. Główna trudność w tym wszystkim polega na tym, że w pewnym maksymalnym momencie stopień nachylenia wynosi aż 37 stopni.

Jak przygotować się do takich zawodów?

Paweł Stępniewski: Do tego typu zawodów chyba nie da się przygotować, bo nie każdy ma możliwość codziennie trenować na skoczni i podbiegać pod nią. Tutaj wydaje mi się przede wszystkim liczą się silne płuca, które będą w stanie zasilić w odpowiednią ilość tlenu duże partie mięśni nóg, ud, łydek, które poniosą zawodnika na sam szczyt. W poprzednich latach w trakcie mistrzostw Polski w biegu na skocznię w kategoriach Open, czyli tam, gdzie każdy chętny może wziąć udział, najlepsi wbiegają na szczyt w 3 minuty, a ci, którzy podchodzą do tego rekreacyjnie, nawet kilkanaście minut. Niemniej jednak na pewno postaram się godnie reprezentować naszą stację.

Za Pawła w sobotę trzymamy kciuki.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024