Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

I Jurajski Bieg Charytatywny dla Zosi w Sokolich Górach 23 lipca. Zapisz się już teraz, zachęca Radio Jura

Facebook Twitter

Pobiegnij dla zdrowia swojego i chorej Zosi, zachęcają pomysłodawcy I Jurajskiego Biegu Charytatywnego. 23 lipca mali i duzi zawodnicy spotkają się w malowniczych okolicach Sokolich Gór, na terenie rezerwatu w Olsztynie.

Tutaj zostaną wyznaczone dla nich dwie trasy biegowe:

Jakub Biecek: Dwie bardzo fajne trasy. Pierwsza zarówno dla amatorów, jak i dla profesjonalistów, ma ona około 7,5 km, prowadzi żółtym i zielonym szlakiem na skraju rezerwatu Sokole Góry. Specjalnie z myślą o najmłodszych przygotowaliśmy drugą trasę – około 1200 m. Trasa w linii prostej, nie będzie za dużej rywalizacji. Każdy uczestnik od 3 do 13 lat otrzyma medal i specjalne podziękowanie, i upominki. Jest bardzo mało biegów charytatywnych, a w szczególności w tak pięknym rejonie jakim jest rezerwat Sokole Góry, który jest bezpośrednio koło Częstochowy

– rodzinną imprezę poleca Jakub Biecek, na co dzień ojciec 5-letniej Zosi. Mała częstochowianka potrzebuje pilnie interwencji lekarzy specjalistów z USA. Tylko tam może przejść niezbędną dla zdrowia, ale bardzo kosztowną operację:

Jakub Biecek: W tym roku jest to I edycja. Pełny dochód z imprezy jest przeznaczony bezpośrednio na pomoc Zosi Biecek, czyli mojej córki, która potrzebuje bardzo szybko operacji rekonstrukcji nóg, jaka musi się odbyć w Stanach Zjednoczonych. To jest główny cel powstania imprezy. Chcemy, żeby to wydarzenie miało charakter rodzinny, czyli żeby rodzice mogli pobiec w biegu na 7,5 km a dzieci, żeby mogły się sprawdzić w biegu krótszym.

Jest szansa, że jurajski bieg stanie się cykliczny, a co roku będzie można w ten sposób pomagać innym, potrzebującym dzieciom. Tata Zosi apeluje o udział, bo to najprostsza forma pomocy. Będą rodzinne atrakcje, pamiątkowe medale i dobrze spędzony czas. Do zebrania dla rodziców Zosi jest bardzo duża kwota:

Jakub Biecek: Koszt takiej operacji to ponad milion złotych. Przed nami jest jeszcze bardzo długa droga. To jest kolejne wydarzenie, jakie organizujemy, natomiast jest to pierwszy bieg charytatywny. Wszystkie wpłaty, jakie są od uczestników trafiają bezpośrednio na konto fundacji, czyli trafiają bezpośrednio na konto Zosi. Natomiast wszystkie koszty związane z organizacją biegu pokrywamy albo my, albo sponsorzy. Zachęcamy do wcześniejszych zapisów, można dokonać poprzez naszą stronę internetową, tj. jurajskibiegcharytatywny.pl

Bieg jest charytatywny, ale ma zachęcać młodych do sportu i promować zdrowy styl życia, dodaje Jakub Biecek. Imprezę poleca Radio Jura.

Start 23 lipca w rezerwacie Sokole Góry o godz. 12:30

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024