Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Hydrant na środku chodnika przy przebudowywanej ul. Traugutta stał się sławny, ale ma zniknąć

Facebook Twitter

Drogowe wpadki przykuwają uwagę częstochowian. Podobnie jak drzewa posadzone na Rakowie pod wiaduktem, tak hydrant na środku chodnika przy przebudowywanej ul. Traugutta zyskał sławę w internecie.

O inwestycję pytaliśmy w Miejskim Zarządzie Dróg w Częstochowie:

Maciej Hasik: Hydrant, który budzi takie zainteresowanie, na budowie ul. Traugutta i jej odwodnienia, stał tam już przed budową. Teraz jest to rozwiązanie tymczasowe, które pozwala w trakcie budowy zachować bezpieczeństwo pożarowe, w razie gdyby była taka konieczność, jest do niego łatwy i skuteczny dostęp. Co do jego ostatecznego przeznaczenia, to oczywiście tego hydrantu tam nie będzie. Bezkosztowo, bez jakiejkolwiek szkody dla budowy zostanie on usunięty i będzie tam funkcjonował docelowo hydrant podziemny.

Jak usłyszeliśmy od rzecznika MZD – Macieja Hasika – hydrant zniknie, ale nie wiadomo kiedy. Miasto rozliczy wykonawcę prac przy oddaniu gotowej inwestycji, po zakończonej przebudowie:

Maciej Hasik: To tak samo jak mamy jakieś tymczasowe rozwiązania, które nam pomagają na budowie domu czy w trakcie remontu mieszkania, tak tutaj na trwającej budowie są różne rozwiązania tymczasowe, które docelowo będą wyglądały inaczej. Nas obowiązuje odbiór końcowy, efekt końcowy, do którego doprowadzić jest zobowiązany wykonawca i też za ten efekt końcowy ma wypłacane wynagrodzenie. W efekcie końcowym i docelowo tego hydrantu tam nie będzie

– dodaje Maciej Hasik z Miejskiego Zarządu Dróg. Tymczasem uważajcie w tej części miasta – nie tylko na hydrant. W rejonie prac tworzą się ogromne korki, budowa odwodnienia spowodowała bowiem konieczność zamknięcia skrzyżowania ulic Traugutta z Łódzką.

Hydrant wzbudził duże zainteresowanie na naszym Facebooku. Zobaczcie komentarze:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj