Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Huta Liberty kontynuuje współpracę z Klubem Sportowym „Częstochowianka”

Facebook Twitter

Specjalna umowa już została podpisana na kolejny rok. Tym samym firma pozostanie oficjalnym partnerem klubu. Zyska środowisko sportowe, bo huta zapowiada wsparcie dla lokalnej drużyny siatkówki kobiet. Jak wiadomo celem jest awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Podpisanie umowy/ mat.prasowe

Umowa została podpisana przez prezes klubu Alinę Dobrzańską, wiceprezesa Roberta Frasia oraz Krishnamoorthy Venkatasubramanian, dyrektora generalnego LIBERTY Częstochowa Sp. z o.o., który powiedział:

LIBERTY chce aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym Częstochowy, a także wspierać sport i zdrowy styl życia. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej dotychczasowej współpracy z klubem Częstochowianka, ponieważ z przyjemnością obserwowaliśmy, jak stawali się coraz lepsi. Cieszymy się, że możemy pomóc drużynie w osiąganiu dalszych sukcesów, a jednocześnie promować naszą markę jako głównego producenta GREENSTEEL w Polsce.

Klub Sportowy Częstochowianka został założony w 1936 roku. W sezonie 2021/2022 jego siatkarki zajęły czwarte miejsce w I lidze, a teraz chcą awansować do Tauron Ligi – najwyższej klasy rozgrywkowej kobiet w Polsce. Trenerem zespołu jest były wybitny siatkarz Andrzej Stelmach, olimpijczyk z igrzysk w Atlancie i Atenach. W poszczególnych grupach wiekowych KS Częstochowianka trenuje ponad 200 dziewcząt. W kategorii dziewcząt 14-letnich w tym roku drużyna zdobyła Mistrzostwo Śląska. Klub ma długą historię współpracy z Hutą Częstochowa, która była jego sponsorem do 2008 roku. LIBERTY Częstochowa jest partnerem KS Częstochowianka od 2021 roku.

Alina Dobrzańska, prezes KS Częstochowianka, powiedziała:

Bardzo się cieszymy, że LIBERTY Częstochowa pozostaje naszym partnerem na kolejny sezon. Świadczy to o tym, że obie strony są zadowolone ze współpracy i mają do siebie zaufanie. Mamy nadzieję, że kolejny rok będzie jeszcze lepszy od poprzedniego i przyniesie sukcesy zarówno Częstochowiance, jak i LIBERTY Częstochowa.

W zamian za wsparcie finansowe, nazwa Liberty Częstochowa będzie umieszczona na koszulkach zawodniczek oraz promowana w materiałach przygotowanych przez klub i w formie reklam podczas meczów rozgrywanych w Hali Sportowej Częstochowa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023