Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Huta Liberty Częstochowa ma nowego dyrektora

Facebook Twitter

Zmiany w hucie Liberty Częstochowa. Zakład z ul. Korfantego ma nowego dyrektora wykonawczego. Czy to dobre informacje dla pracowników huty, która od wielu miesięcy ma problemy?

Huta Liberty Częstochowa

Huta Liberty Częstochowa z nowym dyrektorem

Hutą LIBERTY pokieruje Tomasz Sęk. Nowy dyrektor swoją pracę rozpocznie 15 lipca. Będzie odpowiedzialny za opracowanie i zatwierdzenie planu restrukturyzacji oraz za ponowne uruchomienie huty.

Jak informuje rzecznik Zakładu Tomasz Noszczyk:

Huta LIBERTY jest jedynym polskim zakładem, będącym w stanie produkować blachy grube (stosowane m.in. w przemyśle obronnym) w technologii niskoemisyjnej, co określa się mianem. „zielonej stali”. Nowy dyrektor to szansa na przetrwanie zakładu. Tomasz Sek pochodzi z regionu częstochowskiego, więc dobrze zna zakład oraz branżę. Ma też dobre relacje z wieloma interesariuszami, w tym dostawcami.

Przypomnijmy, produkcja w hucie stanęła pod koniec 2023 r. Zakład daje pracę dla około tysiąca osób.

LIBERTY Steel Group, część GFG Alliance to wiodący producent stali „zielonej” oraz globalna zintegrowana firma stalowa skupiająca aktywa w całym łańcuchu dostaw stali, od produkcji ciekłej stali z surowców i materiałów pochodzących z recyklingu, aż po wysokowartościowe stale inżynieryjne. Posiada łączną zdolność walcowania wynoszącą 20 milionów ton w ponad 200 lokalizacjach produkcyjnych na całym świecie w 10 krajach i zatrudniających ponad 30 000 osób. Piece, huty, centra serwisowe i dystrybucyjne LIBERTY Steel znajdują się w Wielkiej Brytanii, Europie kontynentalnej, Australii, Stanach Zjednoczonych i Chinach. Obsługują wymagające sektory, takie jak budownictwo, energetyka, przemysł lotniczy, motoryzacyjny i infrastruktura. LIBERTY Steel jest liderem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024