Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Huta Częstochowa ma nowego właściciela

Facebook Twitter

Huta Częstochowa sprzedana. Decyzja zapadła w piątek (22.01) podczas trzeciego już posiedzenia przetargowego w sądzie gospodarczym w Częstochowie. Kto teraz jest właścicielem huty i za jaką kwotę została sprzedana?

Fot. alcangel144 \ pixabay.com

Tylko jedna firma była zainteresowana kupnem Huty Częstochowa. Oferentem był obecny dzierżawca Huty- Corween Investments sp. z o.o. Spółka wpłaciła 10 procentowe wadium od ceny wywoławczej. Po otwarciu oferty, syndyk stwierdził, że spełnia wszystkie warunki formalne. Kwota zakupu Huty to 190 mln złotych. Corween Investments będzie miał teraz cztery miesiące na uiszczenie pozostałej kwoty nabycia. W poprzednim przetargu cena zakupu wynosiła 220 mln. a w pierwszym przetargu- 250 mln złotych. Na początku stycznia Huta Częstochowa po prawie 3 miesiącach przerwy, wznowiła działalność. Jako pierwsza uruchomiona została walcowania blach grubych. Rzecznik LIBERTY Steel Group, w przesłanym do nas oświadczeniu zapewnia, że „Jako obecny dzierżawca, a wkrótce właściciel Huty Częstochowa, LIBERTY jest zdeterminowane aby przywrócić zakładowi jego dawną pozycję jednego z najważniejszych producentów przemysłowych w regionie”.

Corween Investments dzierżawi częstochowską hutę od 23 grudnia 2020 r. Wcześniej dzierżawcą była firma Sunningwell International Polska.
Postanowienie nie jest prawomocne, stronom przysługuje prawo wniesienia zażalenia do Sądu Okręgowego w Częstochowie.

Corween Investments należy do LIBERTY Steel Group, lidera branży GFG Alliance, grupy przedsiębiorstw należących do urodzonego w Indiach brytyjskiego biznesmena Sanjeeva Gupty.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2021