Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Hotelarze pomagają rodzinom z dziećmi z Ukrainy. Mogą liczyć na dach nad głową też w Częstochowie

Facebook Twitter

Uchodźcom, którzy tłumnie docierają do Polski, w tym do naszego województwa, pomagają hotelarze, właściciele pensjonatów i miejsc noclegowych. Pokoje dla potrzebujących w swoich 16 hotelach udostępniła też sieć Arche.

fot. Pixabay

Uciekające ze wschodu matki z dziećmi miejsce schronienia znalazły również w Częstochowie:

Z Ukrainy przyjmujemy osoby na 2-3 doby, maksymalnie do 5. Współpracujemy z firmami z terenu Częstochowy. Generalnie przyjmujemy matki z dziećmi i zapewniamy im wyżywienie i dach nad głową. Faktycznie mamy tych ludzi bardzo dużo i oni potrzebują bardzo dużo pomocy. Cała nasza sieć ogłosiła zbiórki i wszyscy zbieramy we wszystkich hotelach. Pierwszą partię przekazaliśmy już do Warszawy tam, gdzie mamy główne centrum dowodzenia. Cały czas kontaktujemy się z innymi hotelami, kto i czego potrzebuje, i przerzucamy te wszystkie rzeczy.

Jak mówi Katarzyna Dębińska, dyrektor częstochowskiego Hotelu Arche, obok zapewnienia miejsca noclegowego, uchodźcy są zaopiekowani w inną niezbędną pomoc. Tak dzieje się też w pozostałych miastach, większe placówki hotelowe dużą część swoich pokoi przeznaczyła dla ukraińskich rodzin:

Nie ukrywam, że większość tych hoteli w Warszawie obciążona jest uchodźcami z Ukrainy. Aktualnie nasze hotele przyjmują – myślę – około 2,5 tys. osób. Nie jesteśmy w stanie w tej chwili dokładnie zliczyć ile to jest osób. Wiem, że w hotelu w Janowie Podlaskim znajdują się dzieci. Jest to hotel, który ma dużą przestrzeń, place zabaw. Tam kierowane są wszystkie dzieci, które do nas trafiają, łącznie z tymi dziećmi, o których było głośno, czyli z domu dziecka.

Jak dodaje Katarzyna Dębińska, można pomagać, zasilać zbiórki, warto też śledzić na stronach internetowych i profilach hotelu Arche informacje o pilnych potrzebach:

Cały czas informujemy, co aktualnie jest potrzebne. Firmy, które mają potrzebę ulokowania swoich współpracowników czy rodzin współpracowników na bardzo krótki okres, serdecznie zapraszamy i służymy pomocą.

O pomocy dla rodzin z dziećmi i ukraińskich pracowników, którzy są w Częstochowie, mówiła Katarzyna Dębińska, dyrektor Hotelu Arche.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lipca 2024