Historyczny sukces siatkarzy Exact Systems Norwid Częstochowa

Podopieczni Piotra Lebiody wygrali wczoraj (22.04.) z drużyną Polski Cukier Avia Świdnik i tym samym wywalczyli 5 miejsce w tegorocznych rozgrywkach Tauron 1. Ligi.

To sukces i najlepsze miejsce, jakie wywalczyli częstochowianie w swojej całej historii. Dla porównania ubiegłoroczne rozgrywki zakończyli na odległym 11 miejscu.

Jak wyglądała walka na tej ostatniej prostej?

Rywalizacja rozpoczęła się w ubiegłą niedzielę. W pierwszym meczu obu walczących o 5 miejsce drużyn górą byli częstochowianie wygrywając w Świdniku 3:1. Rywalizacja toczyła się systemem mecz i rewanż, ewentualnie przy remisie musiał być rozegrany złoty set, i tak też się stało. Emocji w hali przy ul. Jasnogórskiej wczoraj nie brakowało. Były wzloty i upadki. Pierwsze dwie partie – dla Norwida, częstochowianie wygrali je do -20 i do -21, Avia Świdnik zdołała jednak wyrównać i na swoją korzyść zakończyć też tie-breaka. Było więc 1:1.

O końcowym miejscu obu drużyn zdecydował „złoty set” i tutaj kropkę nad i postawili nasi. Częstochowianie wygrali decydującą partię 15:9. MVP spotkania wybrano przyjmującego błękitno-granatowych – Mikołaja Szewczyka.