Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Historyczne przedsięwzięcia w Liceum Ogólnokształcącym im. Mickiewicza

Facebook Twitter

W Liceum im. Adama Mickiewicza rozdano nagrody uczniom za udział w konkursach historycznych. W ramach przedsięwzięcia, dzieci i młodzież miała do przygotowania prezentacje multimedialne o częstochowianach uczestniczących w Powstaniu Śląskim.

fot. StartupStockPhotos/ Pixabay

Drugi z konkursów dotyczył wiedzy o Katyniu:

Mickiewicz jest szkołą, która zwraca uwagę na patriotyczne wychowanie młodzieży, na kształtowanie postawy obywatelskiej, patriotycznej. Pamiętamy o naszych przodkach, wielkich Polakach, kultywujemy tę pamięć, także jest to dla nas bardzo duże wyróżnienie, że możemy gościć młodzież z częstochowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, która brała udział w konkursach historycznych. My też mamy laureata w VII Powiatowym Konkursie o Katyniu. Nasz uczeń zajął 3 miejsce, także też mamy tutaj swój sukces

– powiedziała naszemu reporterowi Małgorzata Witek – dyrektor „Mickiewicza”. A to już laureatki konkursu o Powstaniu Śląskim – Marta i Karolina ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Częstochowie:

Przygotowałyśmy dużo materiałów.

Były tam informacje o Powstaniach Śląskich. Nagrywaliśmy film w alei NMP i jeszcze na cmentarzu św. Rocha i przed częstochowskim ratuszem.

Chodziłyśmy po tych miejscach i trwało to około godziny.

Pytaliśmy skąd u dziewczyn z podstawówki tak poważne zamiłowanie do historii naszego regionu?

Prawie cała moja rodzina bardzo interesuje się historią i postanowiłam, że to będzie dobra okazja, żeby wziąć udział w takim konkursie. 

Koleżanka mnie namówiła. Już brałam udział w poprzednim konkursie. Miał uczestniczyć kolega z klasy, ale zniechęcił się do tego i koleżanka mnie do tego zachęciła, i się zgodziłam

– mówiły laureatki konkursu historycznego nt. powstań śląskich – Marta i Karolina ze Szkoły Podstawowej nr 12. Konkursy były organizowane przez Urząd Miasta Częstochowy we współpracy m.in. z Instytutem Pamięci Narodowej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj