Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Handlowcy z Galerii Jurajskiej piszą petycję ws. lepszego dojazdu. Przebudowa powoduje straty

Facebook Twitter

Handlowcy z Galerii Jurajskiej piszą petycję do MZD i prezydenta Częstochowy. Chcą tymczasowej jezdni, która ułatwi klientom dojazd do centrum handlowego, w czasie trwającej przebudowy DK91. Jak poruszać się autem w sąsiedztwie DK91?

Aleja Wojska Polskiego
fot. facebook.com/miejskizarzaddrogwczestochowie

W tym rejonie od miesięcy pozostaje zamknięty bezpośredni zjazd od strony Łodzi, a od ul. Krakowskiej dojazd jest utrudniony. Tworzą się korki, w godzinach popołudniowych i wieczornych ta część miasta jest zwykle sparaliżowana. Inwestycja w al. Wojska Polskiego ma negatywny wpływ na działalność handlową

– piszą najemcy i żądają usunięcia przeszkód. Obiekt odwiedza dziennie do 20 tys. klientów, tymczasem naraża się na straty z racji kłopotów z bezpośrednim dojazdem. Właściciele biznesów stanęli w obliczu podobnych zagrożeń, jakie przeżywali właściciele sklepów w Alejach Najświętszej Maryi Panny podczas ich przebudowy 10 lat temu. Na razie intensywne prace na gierkówce uniemożliwiają udrożnienie lepszego dojazdu do galerii. Być może nad problemem pochylą się jednak częstochowscy drogowcy.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024