Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Gwałciciel skazany na długie lata w więzieniu. Zapadł wyrok w głośnej sprawie

Facebook Twitter

Wyrok 17 lat więzienia usłyszał w Częstochowie seryjny gwałciciel z Mazowsza. 32-letni Konrad J. serię przestępstw miał popełnić na naszym terenie.

Jego ataki skupiły się na kobietach świadczących usługi seksualne. Zarzut dotyczył też morderstwa jednej z nich, młodej obywatelki Bułgarii.

Konrad J. był oskarżony o cztery przestępstwa zgwałcenia połączone ze szczególnym udręczeniem i pozbawieniem wolności, które miały być popełnione na szkodę prostytutek oraz w ramach tych czynów o zabójstwo jednej z pokrzywdzonych. Sąd Okręgowy w Częstochowie uznał oskarżonego za winnego czterech przestępstwo zgwałcenia połączonego z pozbawieniem wolności oraz przestępstwo przeciwko mieniu. Za te cztery czyny sąd wymierzył oskarżonemu jedną karę, 17-stu lat pozbawienie wolności.

– mówi sędzia Dominik Bogacz, rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie. Proces był prowadzony za zamkniętymi drzwiami. Sędzia nie ujawnił też uzasadnienia wyroku. Już wiadomo, że można spodziewać się złożenia apelacji przez oskarżyciela w tej sprawie.

Skazany ma zapłacić ofiarom zadośćuczynienie oraz zostanie poddany obserwacji lekarzy specjalistów.

Orzekł wobec oskarżonego środek zapobiegawczy w postaci pobytu w zakładzie psychiatrycznym i będzie wykonywany po odbyciu kary pozbawienia wolności oraz zasądził na rzecz trzech pokrzywdzonych nawiązki wysokości po 15 000 zł. Sąd wyeliminował z opisu i kwalifikacji prawnej czynu przypisanego oskarżonemu, zabójstwo jednej z pokrzywdzonych i nie uznał że oskarżony dopuścił się przestępstwa zabójstwa. Proces był prowadzony z wyłączeniem jawności z uwagi na okoliczności sprawy. Wyrok nie jest prawomocny. Prokuratura zapowiadała już złożenie wniosku o sporządzenie pisemnego uzasadnienia.

Sprawę przybliżał nam sędzia Dominik Bogacz, rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj